Основне в «Книгоманії» – популяризація читання

Минулого тижня в Сарненську районну бібліотеку для дітей завітали переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2019», що стартував у лютому. Десять учасників ІІ районного етапу – учні 7 класів із різних куточків Сарненщини, приїхали поділитися враженнями від прочитаних книг і про літературні уподобання та подискутувати про улюблені видання, переконати інших однолітків про важливість читання.

І, звичайно ж, за перемогою, адже після обласного етапу на лідера чекає поїздка у Львів, де вже двічі представляли там Сарненщину юні та завзяті чабельські читачки Іванна й Аліна Єленці!

DSC_0468Захід розпочала заступник директора по роботі з дітьми Валентина Гольонко, яка, привітавши учасників, нагадала про умови конкурсу й що у Львові на Дитячому форумі – фестивалі «Книгоманія» в травні на суперчитачів чекають зустрічі з улюбленими авторами та ровесниками-книгоманами, знайомство з історією та культурою Львова й цікаві пригоди, які підготували співорганізатори конкурсу ГО «Форум видавців», ДУ «Український інститут книги» та генеральний партнер ПАТ «Кредобанк». Отож за головний приз варто поборотися. Крім цього, «Кредобанк» започаткував спеціальний конкурс «Читаємо з Kredobank», переможець якого отримає приз – подорож до Варшави! Спонсорами районного етапу виступили книжкова крамниця «Книгосвіт» (Наталія Леончик), відділ культури та туризму РДА, ТМ «Скиба» ТзОВ «Сарненський хлібозавод», часопис «Сарненські новини».

DSC_0482Цьогоріч серед конкурсантів були як минулорічні учасники, так і новачки. Як завше, діти та їх наставники неприховано хвилювалися. Тим часом Валентина Володимирівна запросила переможницю «Книгоманія-2018» Аліну Єленець із Чабеля розповісти про враження від поїздки та загалом конкурсу, водночас підбадьорити нинішніх завзятих читачів, налаштувати їх на успіх.

Семикласники один за одним ділилися враженнями щодо прочитаних книжок, представили на розгляд журі читацькі щоденники із занотованими відгуками та малюнками. Відтак Юлія Губеня (Чемерненська ПШБ) представила книжку «Дівчата з 13 вулиці» Малгожати Гутовскої-Адамчик, Катерина Лобасюк (Зносицька ПШБ) – енциклопедію «Світ рослин», Марія DSC_0473Бриж (Яринівська ПШБ) – «140 децибелів тиші» Андрія Бачинського, Ірина Шустик (Степанська ПБ) – «Аліса в Задзеркаллі» Льюїса Керрола, Інна Мартинюк (Сарненська ЗОШ № 4) – «Гедвіґ» Фріда Нільссона, Аліна Добридник (Кричильська ПБ) – «Вибране» Леоніда Куліша-Зіньківа, Аліна Жученя (Цепцевицька ПБ) – «Марічка і Червоний Король» Марії Рибалко, Станіслав Зелінський – «Остання крапля» – 3 книгу із серії «Щоденник слабака» Джефа Кінні й Анастасія Шепель – «Чарівник країни Оз» Лаймена Баума (Стрільська ЗОШ), Максим Албутов (Немовицька ПШБ) презентував книгу «Відчайдушні» Сергія Гридіна.

Поки журі в складі художнього керівника районного Будинку культури Зої Федорчук, філолога, учителя української мови та літератури Наталії Леончик, Валентини Гольонко та представників незалежного журі від «Сарненських новин» визначало переможців, учасників чекали смаколики від гостинного Сарненського хлібозаводу та запашний чай.

DSC_0637Чесно кажучи, журі було приємно вражене тим, як учасники представляли читацькі досягнення, старанно записувало думки в щоденники та привабливо їх презентувало. Через цікаве розмаїття презентованих книг переконалися – діти талановиті й читаючі. Тож кожен конкурсант отримав «Сертифікат учасника» та подарунки.

Диплом переможця у ІІ турі здобула Марія Бриж із Яринівської ПШБ, заохочувальний приз від «районки» отримала Ірина Шустик зі Степаня. Також спеціальними призами відзначили Аліну Жученю з с. Цепцевичі та Аліну Добридник із с. Кричильськ, також найкращі читацькі щоденники Станіслава Зелінського та Катерини Лобасюк.

Насамкінець журналісти Тетяна Колядич («СН») запросила охочих на фотосесію, а Вадим Брик (ТРК «Полісся») під час інтерв’ю поспілкувався з переможцями й конкурсантами ІІ туру «Книгоманія-2019».

Отож побажаймо перемоги Марії Бриж на обласному етапі в Рівному.DSC_0669

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz