Турнір пам’яті героя

Черговий 3-й етап відкритого Кубка Сарненського району 2019 року пройшов у селищі Клесів і був присвячений пам’яті загиблого кіборга ст. прапорщика Сергія Баранова-Орла.

Як завжди, на етап сарненського гран-прі зібрався дуже представницький склад як за кількістю (64 спортсмени з 6 районів області, міст Рівне та Вараш), так і якість (7 кандидатів у майстри спорту і понад 30 першорозрядників). Перед початком турніру учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого героя і переглянули коротенький фільм про його хоч і коротке, але героїчне життя. Під час хвилюючого перегляду спортсмени ще більше схилили голови додолу не тому, що так треба, а щоб приховати сльози, що навертаються як у дітей, так і дорослих і людей…

IMG_8220Зазначу, що вперше етап Сарненського району пройшов під егідою ФІДЕ з обрахунком міжнародного рейтингу для його учасників. Зіграли турнір з швидких шахів «Рапід» за швейцарською системою в дев’ять турів по 15 хвилин на партію кожному.

Знаючи напруженість місцевих етапів, боротьба зав’язалась уже з перших турів, причому з великою кількістю несподіванок. Третину дистанції пройшли без поразок усього п’ять спортсменів, а після 4 туру їх залишилось двоє: це Северин Смикало та              рівнянин Віктор Седлов. У 5 турі вони зійшлися в очній зустрічі, де перемогу відсвяткував клесовець, який і очолив довгий пелетон учасників, на одне очко випереджаючи відразу 8 шахістів. Однак уже в наступному турі Северин поступився другому  представнику з м. Рівне Василю Данилюку і знову на вершині з’явилась п’ятірка лідерів, які, граючи між собою, зменшували коло претендентів на загальну перемогу. Северин Смикало, Василь Данилюк, Петро Іллюк пройшли разом на одному диханні три наступні тури  з однаковими показниками. Очікувався гарячий і захоплюючий заключний. Петро Іллюк переграв Василя Данилюка і з результатом 7,5 очка став чемпіоном. Северин Смикало й Олександр Параниця зіграли бойову нічию, яка нікого не влаштувала, позаяк Северин втратив першість і з результатом 7 очок став другим. Олександр Параниця задовольнився четвертим місцем – 6,5 очка. Бронзову нагороду внаслідок важкої перемоги над  Віктором Сідловим здобув володимирчанин Дмитро Андреєв – його результат також 7,0 очок. Про запеклість боротьби за п’єдестал пошани свідчить і той факт, що по 6,0 очок здобули учасники аж по 14 місце. Серед дітей найспритнішими цього разу виявилися Микита Лобанов (м. Вараш), Владислав Білоцерковцев (смт Клесів) та Артем Білотіл (с. Стрільськ). Кращим серед ветеранів був Василь Якимчук, а найкращою серед жінок стала Ольга Громова (м. Рівне).

Олександр АБРАМЧУК, голова Сарненської районної федерації шахів.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz