У Сарнах побувала Марина Порошенко

Позавчора на Сарненщину завітала Марина Порошенко. Разом із головами обласної ради Олександром Данильчуком, облдержадміністрації Олексієм Муляренком, Сарненської РДА Ярославом Яковчуком Марина Порошенко відвідала Сарненський інклюзивно-ресурсний центр.

Побачити першу леді зібралося чимало дорослих, очікували й діти.

На Сарненщині проживають 28 тисяч дітей від 2 до 18 років, із них 1370 – з особливими освітніми потребами. Ще 637 мають інвалідність. Багато з них потребують навчання та освітніх корекційних послуг, розповіла директорка закладу Людмила Свінціонік.  Хоча в Сарненському інклюзивно-ресурсному центрі працюють логопеди, сурдопедагог, олігофренопедагог, учителі лікувальної фізкультури, психологи, але, за словами Людмили Свінціонік, є ще потреба в спеціалістах, бо дуже багато діток. Як корекційний педагог, багато років мріяла про відкриття в Сарнах закладу на кшталт нинішнього центру. Виправляти дефекти мови – це добре, але якщо в дитини порушені всі психофізичні процеси, необхідний комплексний підхід. «Ви здійснили DSC_1205мою мрію, за що Вам дуже вдячна», – зізналась вона Марині Порошенко.

Показали гості кабінети для занять, які оснащені сучасним інвентарем (шведська стінка, бігова доріжка, тренажери для ніг і рук, тактильні доріжки).

Про те, як починали інклюзивну реформу в країні, розповіла й сама Марина Порошенко:

– Багато знайомились із досвідом і європейських країн, і країн світу. Перебуваємо у тісних стосунках в освітній сфері з колегами штату Нью-Йорк, щороку зустрічаємося, розповідаємо, як розвивається інклюзія в Україні, слухаємо їхні поради. Нам надають багато друкованого та методичного матеріалу, все це перекладаємо й адаптуємо під українські можливості. Також тісно співпрацюємо з Британською організацією «Lumos», Міжнародною організацією ООН ЮНІСЕФ, Міжнародним фондом «Відродження».

Запроваджували елементи інклюзивної освіти Грузії, Молдови, Чехії, Естонії, Латвії, Литви. Якщо на початку інклюзивної реформи в Україні більше впроваджували їхню освіту, то на сьогоднішній день у багатьох напрямах ми є прикладом для них. За три роки отримали вражаючі результати. По всій Україні відкрито 550 інклюзивно-ресурсних центрів. І сьогодні до нас приїжджають із багатьох країн за досвідом.

Що дозволило отримати такі результати впродовж короткого часу? Завдячуючи сформованій команді однодумців-освітян у всій державі, які не тільки з ентузіазмом підтримали реформу, а й долучилися до неї, і кожен у своїй області почав її впроваджувати.

Фонд Порошенка розробив типові проекти ресурсної кімнати. Як акцентувала увагу Марина Порошенко, в першу чергу ресурсна кімната – це можливість набувати соціальний досвід, адже основне завдання інклюзивної освіти для таких дітей – підготувати їх до самостійного дорослого життя.

DSC_1299
Фото Василя СОСЮКА.

За три роки впровадження інклюзивної освіти вдалося збільшити кількість дітей із особливими освітніми потребами, які потрапили до звичайних шкіл, на 51 відсоток (майже 15 тисяч дітей) і на 42 відсотки зросла кількість шкіл з інклюзивною формою освіти (кожна четверта). Провели навчання і тренінги за цей період для 8 тисяч учителів із різних регіонів. Закінчився тренінг для майбутніх тренерів, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, які вивчали, як використовувати сучасні світові методики з виявлення рівня розвитку дітей із особливими освітніми потребами, і це дає нам можливість зараз вийти на інший міжнародний рівень.

Дуже важливий зворотний зв’язок, щоб зрозуміти, як впроваджується інклюзія, які є ще питання та потреби. І не можна втрачати час, що такий дорогоцінний для дітей.

Щодо Рівненщини, за словами Марини Порошенко, наразі в регіоні інклюзивне навчання організоване в 239 школах, в яких навчається 603 дитини з особливими освітніми потребами. «Тільки за останній рік кількість учнів, охоплених інклюзивним навчанням, збільшилася майже на 200 осіб. А з початку реалізації проекту зросла удвічі», – сказала пані Марина. Подякувала Олексію Муляренку за ефективне впровадження інклюзивної освіти на Рівненщині.

«Сарненський інклюзивно-ресурсний центр – наша гордість. Це поки єдиний навчальний заклад в Україні, де в реабілітації практикують інноваційний метод – каністерапію (тактильний контакт із тваринами). Наразі на Рівненщині діють 24 таких центри, ще 11 запрацюють найближчим часом», – сказав голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Завершуючи візит, разом із дітками, які навчаються в Інклюзивно-ресурсному центрі, Марина Порошенко взяла участь у кулінарному майстер-класі. Вони прикрашали печиво. Насамкінець усі охочі зробили фото на згадку з Мариною Порошенко, адже не щодня випадає така нагода.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz