Із засідання виконкому

20 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. На порядок денний винесли 14 питань. Першим про фінансово-господарську діяльність довелося звітувати директору КП «Екосервіс» Олександрові Микосянчику.

Пластикові контейнери для збору сміття – у приватні двори

Минув рік з того часу, як міська рада своїм рішенням приєднала КП «Трудівник» до КП «Екосервіс». Сарненці сприйняли це об’єднання неоднозначно, багато хто сумнівався в його доцільності. Було чимало негативних відгуків і нарікань на роботу комунальників, особливо щодо вивозу сміття з вулиць міста, ремонту дорожнього покриття тощо. Не перераховуватиму всі здобутки «Екосервісу», які озвучив Олександр Микосянчик, адже міська рада про це часто інформує на сторінках часопису, лише зауважу, що попри все комунальникам є про що звітувати.

Зокрема виконали низку робіт із благоустрою міста, модернізували каналізаційно-насосні станції, що перебували подекуди в аварійному стані, на що з міського бюджету виділили 2712,3 тис. грн. Освоїли, за станом на 18 березня ц.р., 1501,36 тис. грн із 8775,2 тис. грн, передбачених на 2019 рік на виконання програми «Утримання та розвиток автомобільних доріг і дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету». Витратили їх, зокрема, на обрізання аварійних дерев і зрізання гілок, поточний ямковий ремонт асфальтного покриття, придбання енергозберігаючих led ламп вуличного освітлення, утримання доріг у чистоті, прибирання урн тощо.

вик1
Фото Анни МАКОВЕЦЬКОЇ.

Почали втілювати й задум щодо встановлення в приватних домогосподарствах індивідуальних пластикових контейнерів для збору сміття. Для їх придбання передбачили 198,0 тис. грн із місцевого бюджету. Як зазначив Олександр Микосянчик, спеціалісти абонентського відділу КП «Екосервіс» провели збори з мешканцями вулиць Аеродромної, Підлісної, Стефаника, Стуса, Довженка, Зеленої, які схвально сприйняли цю ініціативу. 18 березня ц.р. провели процедуру відкритих торгів на закупівлю сміттєвоза об’ємом бункера 15 м куб, що обслуговуватиме ці контейнери у відповідності до погодженого з власниками домогосподарств графіка. Переможцем визнали ТзОВ «Сучасні вантажівки» з найменшою ціновою пропозицією – 3492,0 тис. грн. Його поставлять орієнтовно в червні ц.р. Всього ж для забезпечення збору та вивезення сміття з місцевого бюджету виділено 698,0 тис. грн. Але для того, щоб місто дійсно стало чистим, нам потрібно також допомогти комунальникам, для чого необхідно укласти угоди на послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів, прибрати прилеглі території, не захаращувати вулиці будівельними матеріалами.

Звіт директора КП «Екосервіс» члени виконкому взяли до відома, відзначивши з позитивного боку те, що підприємство значно зменшило збитки та поступово наводить лад на вулицях міста. Але, зауважила міський голова Світлана Усик, ще є багато невирішених проблем, над якими необхідно працювати, щоб жити в місті стало комфортніше. Головне, щоб і містяни активно допомагали в цьому, не були байдужими до проявів вандалізму, що час від часу відбуваються в райцентрі. Так, минулого тижня вандали добралися до зупинки на вулиці Технічній, яку встановили зовсім нещодавно. Зловмисники викрали бокову стінку, пошкодили дерев’яні сидіння. Виправдання таким вчинкам немає. Адже через дії хуліганів, що нищать комунальне майно, яке має служити всій громаді, люди не можуть у комфортних умовах чекати на свою маршрутку. Тому члени виконкому просять сарненців не бути байдужими до хуліганських вчинків таких осіб і повідомляти про них правоохоронні органи.


 

За життя – без сміття

Нині в Сарнах проходить місячник благоустрою, до якого долучитися може кожен. Як це зробили, наприклад, представники окремої роти Національної гвардії України, що дислокується в райцентрі. А прибрали вони від непотребу масив на вулиці Дачній. За кожним працівником міської ради, зазначила Світлана Усик, закріплена певна територія, до благоустрою якої вони мають залучити і трудові колективи підприємств, організацій, що розташовані там, і жителів приватних садиб, і учнівську молодь, аби прибрати кожен куточок міста.

Сергій Лаврущенко звернув увагу присутніх на факти демонтажу огорож на цвинтарі по вул. Ковельській. Зауважив, що такі дії можуть призвести до обурення громадян, яких не попередили про зняття огорож на могилах їх рідних. Комунальники, зауважив директор КП «Екосервіс», робіт із демонтажу огорож не проводять. А кладовище – закрите, там здійснюють тільки дозахоронення.


 

КП «Житлосервіс» – управитель багатоквартирного будинку

Начальник відділу ЖКГ і розвитку території Юрій Козярчук інформував про створення комісії з передачі майна комунальної власності територіальної громади м. Сарни на баланс КП «Екосервіс». Далі члени виконкому погодили акти списання багатоквартирного будинку з балансу КП «Житлосервіс» із прийняли рішення щодо списання понад 50 багатоквартирних будинків із балансу КП «Житлосервіс» з подальшим призначенням їм управителя. Варто зауважити, що за результатами проведеного конкурсу управителем багатоквартирного будинку в м. Сарни визнали КП «Житлосервіс», яке, до речі, було єдиним претендентом.

Члени виконкому прийняли також рішення про створення комісії з прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Сарни малосімейного житлового будинку по вул. Київській, 33, про безоплатну передачу основних засобів, малоцінного інвентарю та матеріалів на баланс КП «Житлосервіс» і КП «Екосервіс» комунальної власності Сарненської міської ради та про безоплатну передачу основних засобів і матеріалів на баланс КП «Житлосервіс» комунальної власності Сарненської міської ради.  Погодили створення інклюзивних груп для дітей дошкільного віку в ДНЗ № 1 «Дзвіночок» і № 9 «Росинка», відповідно й внесення змін до штатних розписів цих закладів.

З метою впорядкування розподілу та закріплення мікрорайонів і вулиць за загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами міста внесли зміни до рішення міськвиконкому № 87 від 21.03.2018 року. Зокрема закріпили вулиці Куликова, Струтинської та Яворницького за Сарненською СШР № 5 І ступеня та Сарненською гімназією.


 

І наостанок – приємна новина

автоУ «Різному» Світлана Усик зауважила, що вже відновили ремонтні роботи по вулиці Соборній. Незабаром розпочнуть роботи і по вул. Толстого, Шевченка, Короленка, Княгині Ольги, а також вул. Миру. У мікрорайоні «Село Сарни» розпочали підсипку вулиць поліпшеним грунтовим покриттям. На експертизі перебувають проекти щодо облаштування вулиць Матросова, Некрасова та Котляревського, готують проектно-кошторисну документацію на асфальтування вулиці Старицького. А ще на часі облаштування світлофора біля військової частини.

А 22 березня в Києві відбулося вручення спеціально обладнаних автомобілів для перевезення людей з інвалідністю. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман передав ключі від такого авто міському голові Світлані Усик. Міська рада, щоб отримати спецтехніку за рахунок коштів державного бюджету, виконала всі умови конкурсу, які включали в себе меморандум щодо роботи служби з перевезення, яка функціонуватиме при ФСК «Повір у себе». Зараз на його території, зазначила Світлана Усик, завершуються роботи з дообладнання приміщення для зберігання автомобіля, та з внутрішнього облаштування будівлі самого клубу. Тож люди, які мають порушення опорно-рухового апарату, матимуть змогу пересуватися зі зручностями.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz