«Живіть… І мрійте»

Всесвітній день поезії в міській бібліотеці № 1 відзначили поетичною годиною «Коли душа шукає себе в слові…», на якій познайомилися із поетесою Іриною Турик, вчителькою української мови та літератури Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка.

Було приємно споглядати, як вірші не всім ще відомої письменниці зацікавили учнів 6-го та 9-го класів місцевої гімназії та їх класоводів Любов Стельмах і Людмилу Хохол.

Турик-2Із розповіді почесної гості дізналися, що ще школяркою написала перший вірш, пізніше твори присвячувала друзям. Вродлива, симпатична, інтелігентна жінка народилася в Ковелі, але долю знайшла в Сарнах. Нині мама двох чудових синів, один із яких цьогорічний випускник. Чоловік пані Ірини Ігор військовий офіцер. Тож і не дивно, що коли розпочалися військові дії на сході, не вагаючись пішов служити в АТО. Важко було тоді переживати цей період, різні думки оволодівали нею. Відтак свої почуття зафіксовувала на папері в поетичних рядках, де слова виливалися, ніби чиста джерельна вода зі щедрого незайманого потічка-струмочка. По-особливому, з теплотою згадала вона й мудрість свого тата, зазначила, що й досі наслідує його прижиттєві поради.

Кожен майстер пера любить окрему пору року, Ірина з трепетною теплотою описує осінь. Яскравий спалах нових вражень, філософське сприйняття світу червоною ниткою проходить в її творчому доробку. Поетеса зізналася, буває, що встає посеред ночі, аби швидко записати віршовані рядки, що прийшли уві сні, адже поезія – душі порив.

Не обривайте білі крила мрій

І не чорніть від болю всього світу.

Учіться вірити, надіятись, любити,

Безболісно сприймати будень свій.

Можливо, це одне з випробувань,

Бо кожне лихо треба пережити,

Та варто пам’ятати щастя миті,

А не лише фрагменти цих страждань.

Живіть… І мрійте. Сонечком з-під вій

Всміхайтеся незгодам і тривогам,

І вистачить надії, сил і Бога

Не обривати білі крила мрій.

Її рукописних віршів-ластівок уже чимало. Отож планує видати власну збірочку. Бракує лише спонсорів, щоб допомогли здійснити мрію обдарованої поетеси, аби в майбутньому її забрунькований талант розквітнув на повну силу.

На завершення зустрічі почесній гості Ірині Турик колектив бібліотеки презентував букет яскравих весняних квітів із побажаннями гарного настрою і невичерпного натхнення та, як оберіг, символічну ляльку-мотанку з вірою, що вона таки допоможе й приверне увагу до її талану благодійників і незабаром ліричний доробок сарненки читатимемо вже у власній збірці.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz