Талант степанців оцінили в Києві

Упродовж трьох днів у столиці України проходив  Всеукраїнський фестиваль «Лірика природи». Його провели Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді разом із Благодійною організацією «Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

Як розповів заступник директора Степанського будинку дітей і молоді, керівник фольклорно-етнографічної студії «Веретено» Сергій Гаврилюк, цей фестиваль ‒ відкритий мистецький захід, що проводять із метою підтримки талановитих і обдарованих юннатів, вихованців творчих учнівських об’єднань учасників і переможців всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного спрямування, розвитку їх творчих здібностей. Сергія Гаврилюка з вихованцями Степанського БДМу запросили в Київ для участі у фіналі фестивалю «Лірика природи».

Їхні виступи вирізнялися виконавською майстерністю і сценічною культурою. Так, соліст Олександр Гомонець, який виступав у першій віковій категорії (8-10 років), виконав два твори: жартівливу пісню «На городі сухий дуб» і колядку «Ой у полє, полє». Після виконання останньої голова журі, народний артист України Мар’ян Гаденко підійшов до Сашка, обійняв його і сказав: «Ось це справжній талант!». Зауважу, що самого Мар’яна Ілліча, засновника та видатного організатора багатьох міжнародних і всеукраїнських пісенних фестивалів, називають композитором і поетом від Бога. Тож слова такої людини багато важать.

20190324_202225-COLLAGEНа адресу солістки Софії Лазарчук теж прозвучала похвала: «Ви молодець, що виконуєте та популяризуєте саме поліські пісні, записані від стареньких бабусь і дідусів, бо саме вони несуть у собі традицію поліського співу». Дівчинка виступала в другій віковій категорії (11-14 років) і виконала веснянку «На тім боці».

За перемогу дзвінкоголосі вихованці позашкільного освітнього закладу змагалися у двох номінаціях: вокал і хореографія. Серед вокалістів і Олександра Гомонця, і Софію Лазарчук удостоїли дипломів за перше місце, а Захарій Чумак одержав грамоту за участь. Пісні в їхньому виконанні схвально сприйняли глядачі, а діти отримали ще один досвід виступу на столичній сцені.

Вихованці Степанського БДМу люблять не лише пісню, а й природу. Так подібні конкурси сприяють вихованню любові до рідного краю через засоби вокального мистецтва, популяризації кращих традицій української культури, виявленню та підтримки юних талантів. За переможців радіють також у школі, де вони навчаються, їхні батьки та рідні і, звичайно ж, Сергій Гаврилюк. Керівник фольклорно-етнографічної студії «Веретено» подякував за фінансову підтримку депутату Рівненської обласної ради Ксенії Павловській, начальниці відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА Світлані Коркош і директорці КЗ «Степанський будинок дітей і молоді» Ларисі Мурзі.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz