Театральна весна

«Життя – театр, а люди в нім актори…». Такими словами відомий англійський драматург Вільям Шекспір охарактеризував значення театрального мистецтва в нашому житті.

Це засіб формування особистості з високими духовно-моральними якостями. Тому й в усі часи розвитку театрального жанру приділяли особливу увагу.

У далекому 1971 році в закладах культури району поширеним видом театрального мистецтва були агітбригади. Ініціатором створення агітбригади «Веселі олівці» районного Будинку культури був тодішній директор закладу Петро Давидюк. У 1979-му колектив очолила молода енергійна Надія Бурдакова, дипломований режисер. Саме під її керівництвом агітбригаду перекласифіковано на театр мініатюр, якому присвоїли звання народного аматорського. За двадцять років роботи пані Надія зробила значний внесок у розвиток колективу та загалом театрального мистецтва в районі. Її наступником у 1999 році стала Наталія DSCN0562Бунечко. Театр мініатюр бере активну участь у міських і районних заходах, святах за народним календарем. У 2002 р. колектив став лауреатом обласного огляду ігрових програм, сценаріїв, виконавської майстерності культорганізаторів. У 2007-му естафету керівництва прийняла Наталія Чорна. Репертуар гурту поповнився новими творами: М. Куліша «Отак загинув гуска», В. Стельмаха «Фараони», уривок із твору О. Купріна «Олеся», жартівливі мініатюри «Ох, ці жінки», що з успіхом проходять на сценах Сарненщини. Крім того, щороку на сцені районного Будинку культури в переддень Нового року проводять театралізовані дитячі ранки і за казковими героями. У 2015 році театр мініатюр очолила випускниця театрального факультету РДГУ Сніжана Вакулко, яка продовжила гарні традиції колективу, внесла своє бачення в його концертну діяльність.

У минулому році на базі театру мініатюр КЗ «Сарненський РБК» створено театральну студію «Юний актор», яку із задоволенням відвідує шкільна молодь. Щороку колектив проводить до тридцяти виступів на сценах міста та району. Основа репертуару – театралізовані дії, одноактні п’єси, літературно-музичні композиції та прологи. Співпереживання глядачів викликають виступи акторів з п’єсами М. Гоголя «Женитьба», уривками з містерії «Великий льох» Т.Г. Шевченка «Три душі», «Три ворони», дитячою казкою Н. Уварової «Фізкультура для Баби Яги», казкою на новий лад «День народження Вовка». Учасники театру мініатюр є дипломантами І, ІІ та ІІІ ступенів обласного огляду-конкурсу читців-декламаторів, який щорічно проводять із нагоди річниці від дня народження Тараса DSC_9386Шевченка. Восени колектив успішно виступив із п’єсою-фантазією Юлії Нужої «Мріяти не забороняється» на обласному фестивалі театрального мистецтва «Палітра театральної осені» в місті Острог і підтвердив високе звання народного аматорського.

В усі часи наділені талантом від Бога актори театрального мистецтва «сіяли добре, вічне, світле». А їх велике прагнення дарувати людям прекрасне й утверджувати народну культуру має слугувати прикладом для сучасників.

Тож і цьогоріч театрали районного Будинку культури приурочили до Міжнародного дня театру тиждень «Театральна завіса» для різних вікових груп любителів драматичного мистецтва. А 27 березня глядачі змогли учасниками святкового театралізованого дійства з нагоди 40-річчя присвоєння колективу високого звання народний аматорський.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz