Юний математик Максим Шерстюк: «Навіть коли тіло боїться, мозок працює»

У розмові з Максимом ШЕРСТЮКОМ геть не відчуваєш, що спілкуєшся з підлітком. Настільки розумно та спокійно він вміє вести діалог. У свої 14 хлопець уже може похвалитись першими достойними досягненнями та чітко знає, як хоче розвиватися далі.

Про активну та дружню сім’ю Шерстюків «районка» писала як про переможців сімейних перегонів. Утім, батьки Олександр та Ірина, які виховують трьох синів, плекають у них не лише любов до спорту, а й навчання, розвитку своїх здібностей. Тож вкладені ними зусилля вже дали свої плоди. Найстарший Максим нещодавно представляв Рівненщину на 59-й Всеукраїнській олімпіаді юних математиків. Перед цим юний інтелектуал здобув перемогу в шкільній, районній одімпіадах, а також виборов перше місце в області. Оскільки переможців на Рівненщині було декілька, в обласному центрі влаштували відбір кращого з кращих серед восьмикласників. Максим перебував у тренувальному таборі тиждень, і все-таки виборов абсолютне лідерство та право представляти область на рівні України. Хлопця привітала навіть його суперниця. Мабуть, сучасні діти знають, що програти достойному супернику не соромно.

50496119_333666564145501_2720918810591756288_nВсеукраїнська олімпіада в Черкасах також тривала тиждень. «Там було дуже гарно. Багато учасників. Перший день – урочисте відкриття. Другий і третій – олімпіада, коли ми писали завдання. Четвер – день апеляції. А в п’ятницю оголошення результатів і вручення призів», – ділиться враженнями Максим. За результатами олімпіади хлопцеві не вистачило лише 8 балів до призового третього місця, але він показав чудовий результат. Юного математика відзначили члени журі, а відомий український математик, доктор наук Богдан Рубльов подарував йому книжку з автографом і побажанням досягнути ще кращих успіхів у майбутньому. Саме такі плани й у Максима, який дуже хоче потрапити на олімпіаду в наступному році в Миколаїв, адже вже знайшов серед учасників друзів й однодумців.

Цікавлюсь, чи не дискомфортно підлітку перебувати далеко від дому, батьків на досить нелегких випробуваннях. «Я вже звик», – спокійно відповідає хлопець. Він постійно на зв’язку телефоном з батьками, однокласниками, вчителями, які підтримують. З особливою вдячністю Максим говорить про вчительку математики Марину Євтушок. Вона знайшла підхід до здібного учня, додатково відбирала йому завдання, складніші, ніж за програмою. З Мариною Петрівною і готувався до олімпіад.

Також за Максима вболівала класний керівник Оксана Вінінчук. Педагог упевнена, що в учня також є хист до інформатики й програмування. Хлопець уже представляв Сарненщину на олімпіаді з програмування і зайняв 4 місце в області. Це чудовий результат, адже восьмикласник змагався з учнями 8-11 класів. А ще на його рахунку участь в олімпіадах із хімії, інформатики, ІКТ. До кожної з них старанно готується, тож запитала, чи переживає на таких інтелектуальних випробуваннях. «Не дуже, – відповідає. – Тіло боїться, а мозок працює».

Мама Максима розповіла, що задатки до точних наук, логічне мислення в сина помітили ще вихователі, коли той склав складну для його віку головоломку чи пазл. Любов саме до математики синові передалась від батьків. Тато Олександр добре знав і любив цю науку, а мама Ірина навіть мріяла вступити на вчителя математики.

В юного поціновувача точних наук теж є чимало мрій. Одна з них – отримати власний ноутбук, щоб удосконалювати навики програмування. «Думаю стати програмістом, бо мені це подобається. Я вже навіть вивчив деякі мови програмування, зокрема С++, Паскаль. Допомогла в цьому класний керівник і вчителька інформатики Оксана Григорівна». Максим розповів, що періодично ставить собі певні цілі, тож за літо планує підтягнути англійську, адже вона важлива в програмуванні.

У вільний час, якого в підлітка-відмінника, а за сумісництвом найстаршої дитини в сім’ї зі своїми обов’язками не так і багато, Максим любить відпочивати з родиною на природі. Але не приховує, що задоволення йому проносить і виконання математичних вправ. Наприклад, якось пробував розв’язати ЗНО з математики й фізики, де, до речі, вже набирає прохідний бал. Залишається тільки здогадуватись, який результат він покаже в 11 класі.

Віриться, що цей допитливий, дещо сором’язливий, але наполегливий хлопець, який уже є гордістю батьків і вчителів, досягне поставленої мети. Бо за світлими головами – світле й майбутнє.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz