На Сарненщині відкрили першу нову сучасну амбулаторію загальної практики сімейної медицини

Два тижні тому в Костянтинівці відкрили нову сучасну лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Це перший заклад на Сарненщині збудований у рамках президентської програми «Доступна медицина». В області за цією програмою зводять 34 амбулаторії, 21 з яких із житлом для лікаря. У районі таких буде 5: у Костянтинівці, Люхчі, Ремчицях, Коросту та Карпилівці.

DSC_3390Дощ і не по-весняному холодний день не злякали місцевих жителів, які прийшли на відкриття медичного закладу, зокрема й послухати посадовців, які презентували проект, поставити їм запитання й почути відповіді. А приїхали на захід голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, голова Сарненської районної ради Руслан Серпенінов, депутат обласної ради Людмила Мариніна.

Звертаючись до мешканців Костянтинівки, Олександр Данильчук зокрема зазначив, що згідно з президентською програмою медицина стає дійсно ближчою до людей. Подякував усім, хто брав участь у її реалізації, а це безпосередньо Уряд і Президент України, органи місцевого самоврядування та виконавчої DSC_3285влади.

– Впевнений, що люди будуть задоволені якістю надання медичних послуг у цій амбулаторії, де створені всі належні умови і для пацієнтів, і для медичного персоналу, – наголосив Олександр Данильчук і побажав жителям села все ж менше хворіти.

Разом із заступницею голови обласної державної адміністрації Світланою Богатирчук-Кривко нагородили Почесними грамотами ОДА Костянтинівського сільського голову Романа Боровика, головного лікаря некомерційного комунального підприємства «Сарненський РЦПМСД» Сарненської районної ради Ольгу Максимчук, виконроба ТзОВ «Західметал» Павла Цицюру.

DSC_3333– Коли півтора року тому на нараді в Києві нам розповіли про запровадження проекту Президента України про доступну сільську медицину, не всі повірили в це. Адже розуміли, що для цього потрібні великі кошти й зусилля. І от сьогодні в області будують 34 лікарські амбулаторії. З них 21 із житлом для лікаря. Незабаром вони отримають автомобілі, діятиме й система «Телемедицина». Відразу до реалізації проекту долучилися голови обласної державної адміністрації Олексій Муляренко й обласної ради Олександр Данильчук. Підтримали й на місцях. Як-от на прикладі Костянтинівці. Сільська рада виділила землю, районна рада та райдержадміністрація – кошти, адже мали вкласти 10% вартості проекту, який коштує понад 7 млн грн. Відрадно, що найбільше таких амбулаторій будують саме на Рівненщині.

DSC_3336Крім того, додала Світлана Богатирчук-Кривко, в області діє проект Світового банку, відповідно до якого реконструюють 89 амбулаторій і ФАПів. Тобто вперше за багато років створили сільським мешканцям умови для отримання якісних медичних послуг безпосередньо за місцем проживання.

Жителі населеного пункту пройшлися приміщенням амбулаторії і не приховували емоцій від побаченого. Тут є кімната здоров’я, конференц-зал із куточком для дітей, окрема вбиральня для людей із обмеженими фізичними можливостями, оглядова, кабінет амбулаторного прийому, де вже є інтернет і лікар зможе оперативно за потреби отримати консультацію будь-якого фахівця в DSC_3376системі «Телемедицина». До кабінету щеплень веде окремий вхід, тобто здорові дітки не зустрічатимуться із хворими. Є місце для облаштування денного стаціонару, про який просили місцеві жителі. Крім того, тут діятиме й лабораторія, де можна буде пройти необхідні дослідження, тож не буде потреби їхати в Сарни. А для лікаря тут є всі умови для проживання – просторе умебльоване житло.

Аліна Басиста, завідуюча ФАПом, а тепер працівниця нової амбулаторії, впевнена, що працювати стане значно легше, а селяни отримають набагато якісніші медичні послуги. Раніше працювала сама, а нині буде колектив із 5 фахівців, лікар. Радіє й тому, що незабаром отримають автомобіль, адже донині послуговувалися велосипедом.

Та всі, з ким поспілкувалися того дня, DSC_3274сказали про те, що в селі вкрай потрібна аптека, щоб не їхати в райцентр за ліками. Бо хоча до нього й недалеко, добиратися не так і зручно. Світлана Богатирчук-Кривко наголосила, що це можливо, хоча й не дуже просто зробити, адже потрібні дозвільні документи, укласти відповідні угоди тощо. Хоча, за бажанням, можна знайти вільне приміщення і здати його в оренду для облаштування приватної аптеки. Відповіла й на численні запитання присутніх, роз’яснила також, що віднині декларацію можна укласти безпосередньо тут із сімейним лікарем Наталією Степанець. Адже від цього залежить і обсяг коштів, що надходитиме на заклад. А ще з 1 липня діятиме програма «Безкоштовна діагностика», згідно з якою 17 видів аналізів оплачуватиме Національна служба здоров’я, а направлення на необхідні дослідження виписуватиме саме сімейний лікар.

DSC_3278
Фото Василя СОСЮКА.

Нова амбулаторія обслуговуватиме не тільки жителів Костянтинівки, а й Орлівки та Іванівки, не виключено, що й інших населених пунктів, розташованих поруч нашого та й із Володимирецького району, які укладуть декларації із сімейним лікарем.

Очільник Костянтинівської сільської ради Роман Боровик наголосив, що ще 6 місяців тому на цьому місці була пустка, але завдяки медичній реформі розвитку сільської медицини за ініціативи Президента України Петра Порошенка нині мають медичний заклад, який дасть змогу отримати якісні й доступні сучасні медичні послуги на місці. Подякував за сприяння представникам обласної та районної влади, безпосередньо будівельникам, які зводили амбулаторію і зробили це в максимально короткий термін, ДП «Сарненський лісгосп» за допомогу в озелененні території, всім, хто долучився до цієї необхідної справи.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz