Активна робота з реалізації проектів міста

Останнім часом місто ніби перетворилось на один великий будівельний майданчик. У всіх частинах районного центру ведуть масштабні роботи з будівництва доріг, тротуарів, ліній вуличного освітлення, встановлюють дитячі майданчики, проводять благоустрій прибудинкових територій, рекреаційних зон, реконструюють об’єкти соціального призначення, прибирають сміття.

Із цим процесом мешканці райцентру, а тим більше його гості, не завжди обізнані. Аби якнайширше інформувати людей про все, що відбувається в Сарнах, спілкуємось із міським головою Світланою УСИК, щоб дізнатися про це з перших уст.

– Світлано Борисівно, наших читачів, зокрема містян, цікавить успішний, у розумінні організації робіт, старт будівельного сезону в райцентрі. Зазвичай для виготовлення проекту, його експертизи та погоджень, визначення за системою державних закупівель «Prozorro» виконавця робіт проходить чимало часу, роботи розпочинаються, в кращому випадку, у другому півріччі, а то й під осінь, та не завжди завершуються до кінця календарного року. Як вдалося уникнути такої ситуації цього року?

– Розуміючи, що для початку реалізації будь-якого проекту вартістю понад 200 тис. грн, нам необхідно дотримуватися процедури, про яку згадали, з колегами завчасно провели всі підготовчі роботи й пройшли необхідні етапи для початку практичних робіт. Із настанням сприятливих погодних умов інтенсивно розпочали реалізацію Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2019 рік. Зазначу, що проект капітального ремонту дороги по вул. Соборній разом із будівництвом тротуарів і зливо приймачів – це проект минулого року, невикористані кошти в повному об’ємі на реалізацію якого були акумульовані на рахунку міської ради. У 2018 році на частині цієї вулиці уклали асфальтне покриття в один шар. Загальна вартість робіт визначена за процедурою відкритих торгів і становить 11609732 грн, левова частка з яких – понад вісім мільйонів гривень – це кошти міського бюджету. Замовником робіт є Департамент з питань будівництва й архітектури Рівненської облдержадміністрації, підрядником – ТОВ «Західметал». Наразі на об’єкті тривають роботи з облаштування бордюр, будівництва тротуарів по обидва боки дороги, ведуть підготовку до асфальтування у два шари асфальтного покриття. Після завершення робіт на вулиці Соборній ТОВ «Західметал» приступить до капітального ремонту вул. Толстого. Вартість якого, за договором підряду, становить 7346993 грн. Окремі роботи, зокрема облаштування частини бордюр і тротуару, виконали в минулому році.

Розпочали капітальний ремонт частини вул. Шевченка (по обидва боки), від вулиці Суворова. Передбачається ремонт асфальтобетонного покриття проїзної частини й облаштування тротуарів. Підрядником на вказаному об’єкті є ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» (м. Рівне) – переможець процедури відкритих торгів із ціновою пропозицією в розмірі 4189099 грн, що на 8% менша від проектної вартості будівництва. Після завершення вищевказаних робіт цей же підрядник приступить до капітального ремонту вул. Миру (в межах вулиць Суворова та Тараса Боровця). Вартість якого понад 5500000 грн.

Розпочали капітальний ремонт вул. Кн. Ольги та Короленка в межах вулиць Бєлгородської та Матросова – підрядник ТОВ «ВВВ Монтаж» (м. Київ). Вартість робіт, визначена за процедурою закупівлі, становить 2499998 грн і 3679029 грн відповідно, що на 275343 грн менше від їх проектної вартості.

Виконали поточний ремонт доріг без твердого покриття по вулицях Шведа (біля гаражного масиву), Східній, Тихій, Молодогвардійців, Курчатова, Просвіти, Міщанській, Кривій, Кн. Острозького, Тичини, Українській, Інтернаціональній, Маяковського, Пилипа Орлика, Сосюри, Садовій, Толстого. З початком роботи асфальтних заводів розпочнемо поточний ремонт шляхів міста.

Провели процедуру закупівлі сміттєвоза із заднім завантаженням на базі автомобіля «Ford» та уклали договір на придбання двохсот контейнерів ємністю 120 л, що встановлять на вулицях приватного сектора.

За кошти міського бюджету облаштували пішохідну доріжку між багатоквартирними будинками по вулиці Набережній, 3 та 4. Облаштовуємо також дворові території, що робитимемо й надалі. Здійснюємо проектування рекреаційної зони відпочинку по вул. Набережній і водопониження в житловому масиві від вул. Широкої до вул. Суворова.

– Крім будівництва доріг, у місті продовжують будівництво тротуарів, ліній вуличного освітлення, що, у свою чергу, крім комфортності пересування, забезпечує безпеку пішоходів. Поінформуйте детальніше про ці й інші роботи.

– Упродовж календарного року працівники ТОВ «БК «Західбудгарант» виконали поточний ремонт частини тротуарів по вул. Миколи Амосова, Ковельській, Я. Мудрого, Шарпака, ідуть роботи по вул. Г. Залоги. Уже визначили переможця з реалізації проекту будівництва тротуару по вул. Бєлгородській, від вул. Кн. Ольги до вул. Варшавської, тож невдовзі його розпочнемо.

Загалом протягом останніх двох років у місті побудували тротуари на 20 вулицях загальною протяжністю понад 15 км. З метою безпеки учасників дорожнього руху щороку поновлюємо дорожню розмітку та встановлюємо дорожні знаки. Біля всіх навчальних закладів у цьому році нанесли попереджувальні написи «Школа» та «Увага, діти», оновили пішохідні переходи, встановили знаки обмеження швидкості руху транспортних засобів. Найближчим часом розпочнеться будівництво світлофорного об’єкта на перехресті вулиць Суворова та Костельної. Генеральним підрядником робіт із реалізації проекту є ТОВ «БК «Західбудгарант» (смт. Володимирець) із ціновою пропозицією 750737 грн. Торік світлофорний об’єкт побудували на перехресті вулиць Технічна–Бєлгородська (838,7 тис. грн). На погодженні перебуває проект світлофорного об’єкта на перехресті вулиць Суворова-Бєлгородська-Ткача (РМЗовський). Протягом останнього періоду змонтували мережі вуличного освітлення на 37 вулицях протяжністю понад 30 км, що збільшило загальну протяжність мережі освітлення на 30%.

– Світлано Борисівно, висловлюю велику подяку Вам і депутатам міської ради від усіх, хто отримав підтримку завдяки затвердженим міським програмам для допомоги на лікування гемодіалізом, онкологічних захворювань, підтримки спортсменів і творчих колективів, окремих виконавців і досягнень в освітній галузі.

– Приймаючи рішення з цих питань у жодного з депутатів міської ради не виникало сумніву в необхідності підтримати талановитих сарненців і тих, хто цього потребує в складний час у житті. Безперечно, фінансувати проекти інфраструктури міста  важливо, адже результатом цих вкладень користується переважна більшість його мешканців. Але згуртованість, сила громади в основному проявляється в адресній допомозі жителям Сарн. Ми відчуваємо солідарність і моральну підтримку сарненців у тому, що робимо. Крім цих програм, депутати підтримали надання грошових виплат громадянам міста, яким виповнилось 90, 95, 100 років. П’яти старожилам уже вручили по одній тисячі гривень. Рішенням міської ради передбачені також виплати при присвоєнні звання «Почесний громадянин м. Сарни».

– Ведуть реконструкцію будівлі фізкультурно-спортивного клубу «Повір у себе» по вулиці Лисенка, 1.  Розкажіть, чому саме цей об’єкт став пріоритетним у фінансуванні?

– Міський ФСК «Повір у себе» функціонує з 1996 року. Різними видами спорту тут щорічно займаються понад сімдесят осіб із інвалідністю. До 2013 року спортсмени ділили приміщення з гуртківцями ПК «Юність», які після реконструкції МБК «Сузір’я» по вул. Толстого перейшли туди. Але відсутність спеціально обладнаних залів для повноцінних занять, кімнат гігієни надзвичайно ускладнювала перебування там людей з обмеженими можливостями. Враховуючи досягнення спортсменів закладу, серед яких чемпіони світу, переможці всеукраїнських і обласних змагань, щоб створити необхідні умови для занять, міська рада прийняла рішення про виділення майже п’яти мільйонів гривень на реконструкцію будівлі. Ці роботи вже на завершальній стадії. Поряд із клубом звели господарські приміщення та гаражі, на території встановимо комплексний спортивний майданчик, проведемо її благоустрій. Крім того, міська рада за результатами конкурсу, що проводило Мінсоцполітики, за рахунок коштів державного бюджету отримала спецавтомобіль – автобус для перевезення людей на візках, з порушенням опорно-рухового апарату, ключі від якого вручив особисто Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

– Знаємо, що особливу увагу приділяєте установам дошкільної освіти. Що зроблено та що плануєте зробити для вихованців садочків – майбутнього міста?

–  У місті функціонує 8 дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають дошкільну освіту майже півтори тисячі дітей. Попри те, що фінансування дошкільної освіти здійснюється з державного бюджету у вигляді субвенції районному бюджету на утримання та розвиток дошкільних закладів міста, у 2018 році з міського бюджету додатково спрямували 13,4 млн грн. У цьому теж плануємо підтримати садочки фінансово. Від сплати за харчування в ДНЗ, згідно з рішенням міської ради, звільнили батьків або осіб, ми їх замінюють, в яких сукупний дохiд на кожного члена сiм’ї за попереднiй квартал не перевищував рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю та із сімей, які отримують допомогу, батьки або особи, які їх замінюють, є учасниками операції Об’єднаних сил, та дітей, в яких батьки або особи, які їх замінюють, є внутрішньо переміщеними особами.

У всіх ДНЗ міста провели поточний і капітальний ремонти приміщень. Облаштували нові водоканалізаційні й електромережі, встановили нові дверні блоки, облицювали підлогу та стіни, придбали нові меблі, медикаменти й медичне обладнання, замінили лампи освітлення на LED-світильники, закупили нові ліжка, кухонний і господарський інвентар, придбали розвивальні ігри, іграшки, дитячу літературу, посуд, оргтехніку, на територіях встановили освітлення. Відкрили групи інклюзивного навчання для дітей з особливими потребами в ДНЗ №№ 1, 9.

За кошти міського бюджету ведемо капітальний ремонт фасаду (утеплення) ДНЗ № 6. Капітально відремонтували дах у ДНЗ № 8 та ДНЗ № 9. У ДНЗ № 4 та ДНЗ № 5 встановили лічильники теплової енергії, у ДНЗ № 1 – автоматичну пожежну сигналізацію та систему оповіщення, вогнетривким розчином обробили дерев’яні конструкцій. У ДНЗ № 5 виготовили технічну документацію та розпочали реконструкції і встановлення автономного електроопалення. Виготовили проект будівництва ДНЗ комбінованого типу на 240 місць по вул. Грушевського. Вартість проекту становить 69,9 млн грн. Пройшов тендер, триває процедура визначення переможця на його реалізацію.

– Які досягнення міських спортсменів Ви хотіли б відзначити та як плануєте вдосконалити спортивну інфраструктуру міста?

– За підсумками проведення щорічної районної Спартакіади серед сільських, селищних, міського спортивних клубів у 2018 році СК «Олімп» міської ради отримав Кубок за перше місце в загальнокомандному заліку. Міські волейболісти другий рік поспіль виборюють Кубок району з волейболу, є володарями Суперкубка. Лідируючі позиції в чемпіонаті району з футболу утримують спортсмени ФК «Олімп». З перемоги розпочали відкритий чемпіонат Рівненської області з баскетболу серед чоловічих клубних команд групи «Північ» гравці БК «Олімп». Щороку фінансово підтримуємо районні федерації та спортивні клуби з різних видів спорту.

Не забуваємо й про найменших мешканців міста, яким створюємо умови для активного відпочинку. Протягом квітня ц.р. за кошти міського бюджету в сумі 190 тис. грн придбали 6 дитячих майданчиків, які встановили в мікрорайоні Дослідної станції, на вулицях Сагайдачного та Ковельській, на вулиці Толстого – 2, один з яких біля МБК «Сузір’я». Новий елемент дитячого майданчика (карусель) також з’явився у сквері по вулиці Широкій. Судячи з відвідуваності майданчиків, дітям та їхнім батькам до вподоби ініціативи міськради, які в цьому році впроваджуватимемо й надалі. Загалом на дворових територіях, у мікрорайонах міста за минулий рік встановили 15 дитячих комплексних спортивно-ігрових майданчиків, 10 – у дошкільних навчальних закладах. У цьому році КП «Житлосервіс» за кошти міського бюджету встановить такі ж на дворових територіях п’яти багатоквартирних будинків. Відкрили туристично-краєзнавчий гурток у ПК «Юність» (вул. Толстого, 22б).

Здійснюється проектування реконструкції міського стадіону «Олімп», що по вул. Поштовій. Передбачається побудувати адміністративно-побутове приміщення з роздягальнями, місця для глядачів, встановити ігровий майданчик, огородити комплекс.

– Більшість людей звикли до думки, що бюджетний процес на місцевому рівні – це прерогатива лише депутатів місцевої ради. Проте існує інструмент, завдяки якому до процесу бюджетування можуть активно залучати звичайних мешканців. Що це?

– Це громадський бюджет – інструмент прямої демократії, за допомогою якого кожен мешканець може долучитися до бюджетного процесу, зрозуміти його принципи та вплинути на рішення щодо витрат частини міського бюджету.

Рішенням міської ради у квітні ц.р. затвердили Положення та Програму про громадський бюджет міста Сарни. Він має стати інструментом залучення мешканців до участі в управлінні містом, формує довіру громадян до місцевої влади та сприяє кращому розумінню цього процесу. Створює ефективний механізм взаємодії міської ради та жителів у бюджетному процесі, а також допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють містян. Крім того, громадський бюджет дозволяє сарненцям безпосередньо впливати на бюджетну політику. Варто додати, що реалізація обраних проектів здійснюється впродовж року, а мешканці можуть безпосередньо це контролювати.

– Підтримку в містян отримала ініціатива проведення місячника благоустрою та акції «За чисте довкілля». Чи вдалося зробити все заплановане, кого хотіли б відзначити?

– З 1 березня на території міста проводимо весняний місячник із благоустрою території, що триватиме до великодніх свят. Кожен із нас міг, витративши небагато часу, стати корисним для громади, прибравши у власному дворі, на вулиці, біля під’їзду будинку, висадити квіти, кущі та дерева. Дякую небайдужим мешканцям Сарн, власникам торговельних закладів, підприємств, установ та організацій, які активно долучилися до загальноміського прибирання.  Особливу подяку висловлюю студентам педагогічного коледжу, учням сільськогосподарського ліцею, ВПУ-22, гімназії, колегіуму, всіх загальноосвітніх шкіл і садочків міста, колективам закладів культури. Разом із допомогою комунальних підприємств «Екосервіс», «Житлосервіс» привели до належного стану пам’ятні місця, прибережні смуги річок Случ і Радежської, меморіал Військової слави, Парк Героїв Майдану, зону відпочинку на Дослідній станції, паркову алею по вул. Широкій, території навчальних закладів, скверів, дитячих і спортивних майданчиків. Вивезли з міста понад 1 тис. куб. м відходів. Наразі продовжуємо такі роботи на міських кладовищах. Для цього підвезли пісок, комунальники щоденно відвантажують відходи, які люди складують за межами місць поховань. Переконана, що тільки разом наведемо порядок у нашому домі, рідному місті.

– Які настрої переважають у переддень свята Великодня та що побажаєте мешканцям і гостям міста?

– Напередодні свята, як завжди, хочеться встигнути зробити все заплановане. Але, крім святкового настрою, залишається щоденний робочий режим. Адже послуги комунальних підприємств мешканці отримують щоденно, незалежно від календарних дат і вихідних. Тож будемо поєднувати святкування з роботою. Крім того, на 3 травня ц.р. заплановані загальноміське свято та конкурс «Дивописанка». Виставка пасхальних яєць і виступи фольклорних ансамблів пройдуть у сквері по вул. Широкій. Принагідно запрошуємо сарненців і гостей нашого міста на Великдень у Сарни. Нехай радість пасхальних свят увійде в кожен дім, кожну родину, наповнить наші душі та серця найсвітлішими духовними скарбами: любов’ю, співчуттям і терпимістю. У торжестві великоднього вітання бажаю, щоб ваше життя було чистим, як Святий Благодатний вогонь, щедрим, як запашна великодня паска, яскравим, як колоритна українська писанка. Міцного здоров’я, душевної чистоти, гармонії, миру, спокою та непохитної віри у завтрашній день, дорогі сарненці! Нехай переможний дух надії, всепрощення й надалі супроводжує вас і ваші родини, дає сил, енергії, наснаги для добрих і корисних справ задля процвітання нашого міста та рідної України.

Залиште коментар

1 Коментар на "Активна робота з реалізації проектів міста"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
Віктор
Гість
Віктор
7 місяці 8 дні тому

Доброго дня !!! Скажіть будь ласка, коли буде проведений капітальний ремонт вулиці Матросова, хоча б в межах вулиці Мічуріна і до м”ясокомбінату. Бо стан дороги ЖАХЛИВИЙ, літом після кожного авто така курява стоїть, що неможливо ані дихати, ані вікна відкрити. А в дощову погоду бруду по коліна, а вулиця знаходиться майже в центрі. Дайте будь ласка відповідь. Завчасно дякую.

wpDiscuz