Найкращий тракторист області навчається в аграрному ліцеї

Упродовж двох днів на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Сарненський професійний аграрний ліцей» тривав другий етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

DSC_3026На захід прибули кращі з кращих, які представляли Радивилівський професійний ліцей, ВПУ № 24 міста Корець, ВПУ № 25 селища Демидівка, Рокитнівський і Клеванський професійні ліцеї, Острозьке ВПУ і ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей».

У перший день конкурсу відбулися представлення учасників, жеребкування, інструктаж з охорони праці й ознайомлення з порядком його проведення. Присутніх вітали директор ліцею Микола Морозюк, члени журі та оргкомітету. Згодом учасники приступили до теоретичного туру конкурсу, тобто виконання тестових завдань на персональному комп’ютері та розв’язування кросворду.

DSC_3082Наступного дня в практичному турі регулювали начіпну систему трактора та плуга на задану глибину оранки, керували трактором й орали земельну ділянку. Учасники конкурсу ознайомилися з сучасною технікою та обладнанням, що використовують для підготовки за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

За результатами і теоретичного, і практичного турів усі судді й представники команд віддали беззаперечну першість учневі ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» Дмитрові Петренчуку. Хлопчина працював на полі № 5. Варто зазначити, що підготував переможця майстер виробничого навчання Валентин Мірковець. Друге місце виборов Сергій Семенюк, учень Вищого професійного училища № 25 селища Демидівка, а третє – Олег Мазяр із Клеванського професійного ліцею.

Конкурсанти отримали дипломи обласного Управління освіти та цінні подарунки, а головне – незабутні враження про конкурс і бажання ще більшого самовдосконалення.

Очільник профтехосвіти області Петро Коржевський і директор навчально-методичного центру Валентина Бондарчук високо оцінили підготовку до конкурсу. Адже вся техніка й агрегати професійного ліцею – нового покоління. Загалом у закладі нині створена необхідна потужна матеріально-технічна база. Для прикладу, у жодній з областей, де проходили такі заходи, такої техніки не використовували. Крім того, учасникам надали хороші житлові умови, безкоштовно харчували.

DSC_3126Одночасно в навчально-практичному центрі з цієї професії, майстер Віктор Шапірко провів майстер-клас майстрам виробничого навчання, які представляли учасників конкурсу. У перший день змагань із фахової майстерності  ще одну перемогу здобули ліцїсти. Команда ДПТНЗ повернулася з першим місцем у зональних змаганнях із міні-футболу, що відбулися в Березнівському вищому професійному училищі.

Спілкуючись із переможцем Дмитром Петренчуком, дізналися, що юнак родом із села Іваничі Костопільського району. Його старший брат навчається в Березнівському лісотехнічному коледжі Національного університету водного господарства та природокористування. А батько – фермер, вирощує зернові культури. Саме він порадив синові вступити в Сарненський професійний аграрний ліцей, адже підсобне господарство потребує DSC_3200кваліфікованого механізатора. Ще вдома, допомагаючи батьку, трудився на тракторі ДТЗ. Дізналася, що це найсучасніша техніка, що має всі переваги існуючих тракторів в Україні: підвищений рівень комфорту – крісло на амортизаторах, меншу вібрацію під час роботи. А ще пристосована до будь-якого навісного обладнання: плуг, дискова та зубова борони, грунтофреза, культиватори, картоплесаджалка, картоплекопалка, сівалка овочева та зернова, розкидач добрив, і цей список можна ще довго продовжувати. Під час змагань Дмитро демонстрував свої навички та вміння оранки землі на тракторах МТЗ-80/82 із начіпним плугом ПЛН-3-35.

Готуватися до конкурсу було неважко, повідав хлопець. Натомість було цікаво й хотів перемогти. Розумів, що другого такого шансу не буде, а оранка залежить від першого проходу.

DSC_3153Переповнювала радість, коли оголосили результати. Першими зателефонували рідні й запитали про успіхи сина. Потішилися подарунком – набором ключів до сільськогосподарської техніки.

Минули часи, коли в професійні освітні заклади вступали лише ті учні, яких хотіли спекатися в школі. Зауважу, що Дмитро гарно вчиться, тож хоче продовжити навчання за фахом у відповідному виші. А поки що, готуючись до третього туру змагань, уже вкотре перечитував теорію та вдосконалював прямолінійність першої борозни й висоту гребенів на практиці.

DSC_3140
Фото Василя СОСЮКА.

Цього тижня Дмитро Петренчук із наставником-майстром Валентином Мірковцем представляють Рівненщину селищі Катюжанка Київської області, де сьогодні триває третій день Всеукраїнського конкурсу. Серед критеріїв оцінювання практичного туру – регулювання начіпного плуга та якість оранки. Судді акцентували на якостях першої підготовчої та розвальної борозен, виконанні звалу, роботі дискового ножа, дотриманні глибини та прямолінійності оранки, виразності форми гребенів. Окрім того, зважали на розмір і форму незораної смуги перед останнім проходом, дотримання меж заглиблення й піднімання плуга та бокових меж, а також техніку роботи з інструментом і дотримання вимог із безпеки праці.

Дмитро дуже хоче зробити батькам подарунок і довести собі, чого вартий. Мріє в майбутньому створити фермерський кооператив чи господарство з вирощування різних сільськогосподарських культур і розведення тварин. Подумала: якби таких молодих людей, як він, було більше не тільки в нашому краї, а й Україні, то, переконана, не мусили б говорити про критичне зменшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней і птиці.

Зовсім скоро випускники освітніх закладів стоятимуть перед вибором майбутнього шляху. Директор ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» Микола Морозюк закликає юнаків і дівчат, які бажають отримати одночасно від двох до шести професій, вступати в  професійний аграрний ліцей.

Залиште коментар

1 Коментар на "Найкращий тракторист області навчається в аграрному ліцеї"

Повідомити
avatar

сортувати:   найновіші | старіші | найпопулярніші
Сергей
Гість
Сергей
10 місяці 11 дні тому

Молодец. Получил президентскую стипендию.
Преподавателям респект.

wpDiscuz