Господиня центру інформації, відпочинку та духовності, а ще талановитий журналіст

Нещодавно в країні відзначали професійне свято журналістів, визнаючи їх виснажливу та відповідальну роботу, адже медійникам надто важливо донести інформацію якнайшвидше та без жодної похибки, бо неточність може спотворити суть повідомлення. Щодня більшість співвітчизників мають справу із засобами масової інформації: читаючи щойно надруковану газету, слухаючи радіо дорогою на роботу або ж переглядаючи вечірні новини. Бо цікаво, що відбувається навколо нас і у світі, та не змогли б бути в курсі новин, якби для цього не працювали журналісти.

Колективові «Сарненських новин» допомагають наповнювати сторінки різножанровими цікавими та пізнавальними матеріалами, статтями, інформацією незмінні та творчі громадські дописувачі. Цьогоріч із нагоди Дня журналіста Рівненська обласна організація Національної спілки журналістів України відзначила Почесною грамотою відому на Сарненщині Тамару ГНАТЮК, завідувачку публічно-шкільною бібліотекою с. Любиковичі, члена Національної спілки журналістів України, яка вже багато років співпрацює з «районкою».

Пані Тамара ділиться з читачами про нелегку долю земляків, розповідає про успішних і неординарних особистостей, відомих людей краю, події та заходи, що проходять на теренах сільської ради й ін. І її творчість, як видно, починається не з написання тексту, а з отримання інформації, знайдення цікавої теми, корисної читачам, що донесе людям правду, примножить у світі добро, відчуття справедливості. Журналіст і радіоведучий Олег Шинкаренко в одому з інтерв’ю сказав, що журналістика – це своєрідна література, де з героями твору можна поговорити. Так і Тамара Володимирівна, спілкуючись із видатними людьми, проживає цікаве життя й ділиться цим у «Сарненських новинах».

У неї паралельно розвивалися бібліотекарська й журналістська діяльності, живили одна одну. Адже після закінчення Рівненського державного гуманітарного університету за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» бібліотекарем розпочала трудову діяльність у 2009 році в с. Білятичі, а через рік і донині – завідувачка публічною бібліотекою с. Любиковичі. Відтоді час від часу на шпальтах газети друкували її статті та прекрасні вірші, а серед читачів з’являлися шанувальники творчості.

Зокрема колеги кажуть про пані Тамару тільки добре: «Вона дуже позитивна особа, активна, енергійна, постійно в пошуку нових ідей, сумлінна у виконанні службових обов’язків. З душею ставиться до бібліотечної роботи, любить книгу, вміло її пропагує. Постійно бере участь у масових заходах, що проводить у рамках культурно-дозвіллєвого комплексу, працює над поліпшенням бібліотечного обслуговування населення, впроваджує нові форми роботи серед жителів сіл Любиковичі та прилеглих Білятичі й Мар’янівка.

Поважають і односельці, адже проводить їм вечори–портрети, літературно–музичні вернісажі, години роздумів, співпрацює зі школою та дитячим садком, допомагаючи в навчальному процесі. Згуртувала дітей у клубі за інтересом «Погорина», де збирається талановита молодь і дітлахи, які вже вміють або хочуть писати поезію чи прозу, маючи літературний хист, розвивають свої здібності, виховують у любові до мистецтва, історії рідного краю. Навіть облаштували куточок народознавства «Любиковичі – минуле та сучасність», де зібрані гуртківцями в старожилів матеріали з історії села, легенди, прислів’я та приказки. Створено краєзнавчі бази даних відеоматеріалів спогадів місцевих жителів і фотоматеріалів про історичні місця й установи села (від 40–х рр. 20 ст.).

За її ініціативою при книгозбірні діє любительське об’єднання «Міністерство добрих справ», основне завдання якого – відвідування та допомога одиноким односельцям. Робота ця спрямована на обслуговування людей із обмеженими можливостями. Чотирьом читачам із цієї категорії надають послуги вдома. Що й казати, пощастило цим людям, що є Тамара Володимирівна, яка милосердна та небайдужа до чужих доль.

Тамара Гнатюк – неабиякий професіонал своєї справи, бо на «ти» з інноваційними технологіями, за її сприяння створено веб-сторінку ПШБ і сторінку у «Фейсбуці», де вона систематично розповідає про роботу бібліотеки. І особисто мене вразила кількість подій і заходів, висвітлених на цих сторінках, про працелюбних односельців, талановитих дітей і креативну молодь.

За її словами, сьогодні бібліотека – це центр інформації, відпочинку та духовності. Та найбільше вона пишається читачем. Бо в центрі уваги бібліотекаря завжди був, є і буде користувач, його запити, інтереси. Тому й девіз її – «Бібліотека на селі – інформаційно–культурний центр громади».

Тож щирі вітання в цей день шановним журналістам, громадським кореспондентам і дописувачам в особі пані Тамари й побажання нових злетів, щоб супроводжували удача й натхнення в повсякденності й стрімкій буденності подій, всепереможної віри, довіри й правди на роки, і хай таланить без міри.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz