Дитяче свято дарувало «Вихиляси над Случем»

Прийшло літо, а разом із ним і День захисту дітей. У Сарнах дівчатка й хлопчики відзначили його 2 червня. По-літньому тепла та сонячна погода того недільного дня сприяла гарному настрою жителів і гостей міста.

DSC_7367-кНа початку дійства велика святкова колона малечі й дорослих у яскравих костюмах традиційно на чолі з міським головою Світланою Усик, під музику духового оркестру Сарненської музичної школи, пройшли від міської ради до центральної площі, де майже всі дружно затанцювали народний автентичний танець «Печене порося».

Згодом дійство розгорнулося на центральній алеї міста, де охочі взяли участь у святі дитячої творчості «Дитинства яскравого світ». А там були й виступи юних артистів Сарн, працювали виставки робіт дорослих і юних майстрів, усіх запрошували на  майстер-класи, чимало було охочих змінити на деякий час свою зовнішність, нанісши аквагрим, посмакувати солодощами від торгових закладів, взяти участь у конкурсах і різних розвагах із аніматорами, одно слово, поринути в атмосферу веселощів країни дитинства…

DSC_7489-кАле головна частина торжества відбулася на імпровізованій сцені навпроти міської ради. Глядачі заполонили простір навпроти будівлі й насолоджувалися та гаряче аплодували учасникам першого обласного відкритого фестивалю хореографічного мистецтва «Надслучанські вихиляси». Організатори дійства не випадково обрали для цього Сарненщину, адже за останні роки її танцювальні колективи ставали переможцями в різних жанрах хореографічного мистецтва, виборювали гран-прі багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів.

Вітаючи присутніх, директор Рівненського обласного центру народної творчості Володимир Самчук, перший заступник голови Сарненської РДА Наталія Параниця, очільник міста Світлана Усик і начальник відділу культури й туризму РДА Едуард Раковець побажали, щоб фестиваль над Случем подарував усім яскраві DSC_7624-кемоції, дружні почуття та незабутні враження. І майже так і сталося. Адже до  мистецтва танцю прихильні і дорослі, і малі. Глядачі захоплено спостерігали та дружно аплодували як місцевим танцюристам, так і гостям, які подарували по декілька оригінальних хореографічних номерів. А зібралося чимало колективів. Розпочинав фестивальну програму із «Поліськими вихилясами» ансамбль «Вояж» Михайла Володька з Сарненського будинку дітей і молоді. Чимало часу ведучим Тетяні Наливайко та Вадиму Бублію доводилося витрачати на те, щоб перерахувати всі творчі здобутки колективів. Але це лише додало значущості фестивалю. Незабутні, як завжди, враження подарував глядачам Віденський вальс у виконанні DSC_7999-кансамблю танцю «Журавка» Сарненського МБК  «Залізничник» (Сергій Галушко). Аплодисментами вітали глядачі й гопак Костопільської «Веселки» (Людмила Озарчук). Наступним із «Кадриллю на ослінчиках» виступив чудовий танцювальний колектив «Надія» Дубенського МБК під керівництвом Людмили Харіної. Позитивних емоцій додала «Мистецька школа» з Володимирця під керівництвом Віти Мирончик із веселим номером «Хей, малявки». Продовжив естафету колектив «Сяйво» Сарненського МБК під керівництвом Катерини Шепель. «Поліський дивограй» Світлани Бережної з Сарненського педколеджу подарував глядачам польку-грайку. Закарпатськими ритмами продовжив свято «Світанок» з Немовицької ОТГ (Тетяна Смоляк). «Дві вулиці» побачили глядачі у виконанні «Візерунку» Михайла Одарчука з м. DSC_7991-кВараш. Гарячі іспанські танцювальні ритми панували на сцені у виконанні Рокитнівської «Калиноньки» (Марина Ничипорчук). Щирими оплесками обдарували глядачі сучасний танець «Дай високих», «Гуляночку», «Поведу я русалоньку», «Колискову», «Козачків-жартівничків», «За лісами, за горами»,  «Цвіте терен»… Усе не перерахувати. Це треба було бачити!

Упродовж фестивалю організатори вручали учасникам заслужені нагороди та сувеніри на пам’ять про «Надслучанські вихиляси». Відлунали останні акорди першого обласного відкритого фестивалю. Настав час прощатися, але в душі залишилася впевненість, що всі, хто танцює в ритмі серця, завжди будуть разом і даруватимуть глядачам приємні хвилини відпочинку. А «Надслучанські вихиляси» чекатимуть прихильників танцю знову у 2021-му.

DSC_8086-к
Фото Василя СОСЮКА.

DSC_8079-к DSC_7753-к DSC_7694-к DSC_7610-к DSC_7589-к DSC_7535-к DSC_7479-к

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz