Дубенський замок, військовий вишкіл, нагороди і пресконференції – так журналісти Рівненщини відзначили професійне свято

Цього року День журналіста був особливим: напередодні свята газетярі, працівники радіо та телебачення Рівненщини відправились у престур у старовинне місто Дубно, а через день, уже традиційно за підтримки пресцентру Оперативного командування «Захід» Збройних сил України, побували на Рівненському загальновійськовому полігоні.

Отак урочистості тісно переплелися із сивою давниною Дубенського замку, трагічними сторінками історії нашого народу та не менш сумними реаліями сьогодення.

 

Від сивої давнини до сьогодення

DSC_8259У глибині тисячоліть губляться витоки історії міста Дубно, а перша згадка про нього датується 1100 роком. Одне з найдревніших міст Волині було одним з її найбільших культурних центрів. А Дубенський замок називали Волинською твердинею. Відновити славу древнього міста прагне й Дубенський міський голова Василь Антонюк. З ним зустрілись у Дубенській міській раді, де він розповів про економічні та соціальні досягнення, а також поділився планами на майбутнє.

– Ми любимо своє місто й працюємо для того, щоб воно розвивалося і стало одним із історико-культурних і ділових центрів Західної України, – наголосив Василь Антонюк.

Уперше він очолив місто в 1996-му, згодом – у 2010 і 2015 роках. За цей час воно дуже змінилося. Завдяки кропіткій роботі депутатів, виконкому ради зуміли в рази збільшити надходження в місцевий бюджет, а отже мають можливість втілювати в життя більше соціальних проектів. Місто почало активно розвиватися, поштовх цьому дала й децентралізація, зауважив міський голова. Крім того, за підтримки громади, беруть активну участь у грантових проектах, залучаючи кошти міжнародних організацій для покращання його інфраструктури. Тісно співпрацюють і з підприємцями.

DSC_8463– Сьогодні єдина позиція влади – давати бізнесу можливість розвиватися, – зазначив Василь Антонюк. – Адже від цього також залежить наповнюваність бюджету.

Як запевнив міський голова, активно підтримують і допомагають воїнам АТО/ООС. До того ж, тут розквартировані 4 військові частини. А ще дуже хотів би, аби історико-культурний заповідник отримав статус національного, що дозволить залишати податки від туристичного бізнесу в міській казні. Але…

– Зробили заповідник таким собі Ватиканом у країні. Адже фактично він належить області, а вона не спішить із прийняттям відповідного рішення. Торік, наприклад, тут побувало 120 тисяч туристів, на сьогоднішній день – уже біля ста тисяч. Ми ж хочемо самі керувати своїм господарством, розвивати його.

Приваблює туристів і рок-фестиваль «Тарас Бульба», який проходить у м. Дубно із 1991 р. Щоб послухати найкращих українських музикантів, сюди їдуть тисячі поціновувачів якісної музики.

Начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю міської ради Ерна Шевчук розповіла про знайдені на території військової частини в Дубні 19 скелетів. Це останки жертв політичних репресій, розстріляних катами НКВС у 1941 році. Встановлено, що серед 19 вбитих – 16 чоловіків і три жінки. Загалом, за попередніми дослідженнями науковців меморіально-пошукового центру «Доля», на території в’язниці розстріляли понад 500 осіб. На дослідження поховань Дубенська міська рада виділила 180 тис. грн, ще 30 тис. грн планують виділити на перепоховання.

DSC_8353Ну а після завершення пресконференції журналістів чекала захоплююча екскурсія Дубенським замком, де поринули у світ таємниць і легенд. Зведений у ХV столітті замок князів Острозьких вражає середньовічними підземеллями зі склепінням, в яких кати творили свої криваві справи, та пишними палацами й залами. Він був настільки міцно укріплений, що жодного разу ворогу не вдалося взяти його приступом. Тож історія ніби промовляє, що перемогти український народ, який захищає свою землю, практично неможливо. Свідченням цьому є і події на сході країни, де багатотисячну орду російських військових та їх найманців зупинили добровольці та воїни Збройних сил України, не дозволивши захопити всі східні області, як того прагнула путінська Росія.

Саме в Дубенському замку голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк привітав колег зі святом і вручив нагороди журналістам і переможцям творчих конкурсів.

 

DSC_8882Смуга перешкод? Без питань

А вже через день журналісти Рівненщини за підтримки пресцентру ОК «Захід» на Рівненському загальновійськовому полігоні спробували себе в ролі військовослужбовців в умовах, можна сказати, наближених до бойових. Адже того дня шаленіла злива, а суворий лейтенант пильно спостерігав, аби 800-метрову смугу перешкод медійники пройшли без ухилянь, щоб зрозуміли, як нелегко нашим військовим буває на передовій. Охочих здолати її під дощем, крізь вибухи, їдучий дим і постріли, у повному спорядженні піхотинця було не так і багато. Та все ж вона підкорилася головному редактору «Володимирецького вісника» Сергію Скібчику й керівнику інтернетпорталу «ЧаРівне» Олександрові Курсику. Неабияку волю до перемоги продемонстрував 67-річний головний редактор газети «Сурми Радзивилів» Володимир Мартинюк, пройшовши половину дистанції.

DSC_8765Зазвичай журналісти на полігоні вправляються в стрільбі з автомата, пістолета, снайперської гвинтівки, кулемета та й із ручного гранатомета пробували влучити в ціль. Але того дня на перешкоді стала гроза зі зливою. Тому стріляти довелося в новозбудованому Інтерактивному комп’ютерному центрі. Вражати ворога на екрані було також досить цікаво й захоплююче. Крім того, за влучність багато колег отримали грамоти Оперативного командування «Захід», які вручив керівник преслужби ОК «Захід» Анатолій Прошин.

Змістовною та цікавою була зустріч із командувачем ОК «Захід», генерал-лейтенантом Олександром Павлюком. Бойовий офіцер, як завжди, щиро спілкувався з журналістами, а вони не оминули нагоди поставити, зокрема, й гострі запитання. Олександр Павлюк не уникнув відповіді на жодне з них, говорив відверто й терпляче роз’яснював про ту чи іншу ситуацію в армії. А поговорити було про що. Адже ми бачимо, як наші Збройні сили стають сучасною армією, яка попри все успішно захищає країну від проросійських найманців і вишколених путінських вояків.

DSC_8925Неочікувано, але дуже приємно було отримати відзнаку ОК «Захід», яку вручив командуючий Олександр Павлюк. Серед нагороджених також головний редактор газети «Володимирецький вісник» Сергій Скібчик, громадський кореспондент газети «Вісті Рівненщини» та волонтер Любов Ярмолюк, журналіст ПАТ НСТУ «Рівненська регіональна дирекція» Сергій Татаренко та голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк.

Саме такі теплі, відкриті зустрічі з військовими, а їх було вже чимало в рамках втілення медіапроекту «Реформована преса – українській армії», дають відчуття того, що ми робимо одну справу – хто зброєю, хто словом, а ще впевненість і віру в те, що Україна переможе. «У нас одна мета – перемога. Іншого не дано», – наголосив командуючий ОК «Захід» Олександр Павлюк на завершення нашої зустрічі.

Дякуємо вам, воїни, за те, що ми не відчуваємо жахіть війни, за відданість Україні. За те, що захищаєте. Повертайтесь живими і з перемогою.

DSC_8733
Фото Василя СОСЮКА.

DSC_8827

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz