Найголовніше в місті – його жителі

Щодня дістаємось на роботу громадським транспортом, який регулярно курсує, наші діти відвідують дитсадки, розвивають творчі здібності в різноманітних секціях, а школярі повертаються додому безпечно перетинаючи вулиці на зелене світло світлофорів…

Такі, здавалося б, дрібниці формують імідж міста, його комфорт. Жителі сприймають ці блага як належне, але за ними стоять спільні зусилля та відповідальні рішення Сарненської міської ради, виконавчого комітету, депутатів, установ, організацій, підприємців райцентру, його жителів. Уже четвертий рік успішно очолює місто Світлана Усик. Усе, що нині відбувається в Сарнах (а відбувається, погодьтесь, чимало), асоціюється з нею та доповнює і без того насичену біографію жінки-мера. Тож розповідь про Сарни з нагоди його 134-ї річниці логічно розпочати зі спілкування зі Світланою Борисівною.

– Як оцінюєте прожитий містом рік?

– Оцінювати те, що робиш, нелегко. Головне, що місто не стоїть на місці, воно розвивається. Робота міської ради і депутатів полягає в тому, щоб удосконалювати інфраструктуру Сарн, робити її кращою. Тож саме над цим працювали весь рік.

– За період 2018-2019 років чимало уваги з боку міської ради приділяли соціальній допомозі населенню. Чим це обумовлено?

– Будівництво, благоустрій, культура – це, звичайно, важливо. Але найголовніше в місті – його жителі, їхнє здоров’я і добробут. Інакше, для кого ми все це робимо? До нас часто звертаються люди за допомогою через тяжкі хвороби, біди, до яких не можна залишитись байдужими. Депутати міської ради нещодавно затвердили Програму допомоги хворим, що проходять процедуру гемодіалізу, тож вони отримають щомісячну допомогу в розмірі дві тисячі гривень. Так само фінансової підтримки потребують онкохворі, яким виплачуємо одноразову допомогу. Діє програма, за якою довгожителі, які досягли 90, 95 і 100 років, отримають грошову винагороду. Передбачені також виплати при присвоєнні звання «Почесний громадянин м. Сарни». Ці люди своєю працею служать місту, тож привітати їх і висловити свою повагу – наш обов’язок.

– Кого ще заохочуєте фінансово?

– Творчо обдарованих сарненців, які мають досягнення, їх керівників, а також спортсменів, які здобули призові місця, і тренери отримують грошову винагороду. Вони справді достойні цих нагород, адже прославляють наше місто на обласних, всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсах і спортивних змаганнях.

– Сарненська міська рада – активний учасник різних конкурсів, проектів. Розкажіть про них.

– Намагаємось долучатись до різноманітних проектів, грантів. Впровадили громадський бюджет. Відтепер кожен сарненець може втілити свій проект для покращання міста за кошти міського бюджету. Це спосіб залучення сарненців до участі в управлінні містом. Бюджет участі допомагає у визначенні та вирішенні проблем, які найбільше хвилюють жителів міста чи мікрорайону.

Конкурси, грантові проекти дають змогу залучити додаткові кошти на розвиток міста. За результатами конкурсу Мінсоцполітики, Сарненська міська рада за рахунок коштів державного бюджету отримала спецавтомобіль – автобус для перевезення людей на візках, із порушенням опорно-рухового апарату.

Проект із переоснащення столярного цеху на базі КП «Житлосервіс», придбання виробничого обладнання переміг у щорічному обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, ініційованому Рівненською ОДА. Також долучились до впровадження проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

Нині беремо участь у грантовому проекті на облаштування ЦНАПу в приміщенні міської ради. Вже готуємо сучасне прозоре приміщення на першому поверсі, тож сподіваємось на хороший результат.

– Коли слухаєш про здобутки міста, складається враження, що втілити їх у життя досить легко. А як насправді? З якими проблемами доводилось стикатись?

– Насправді, знайти шляхи для реалізації задумів цілком реально. А проблем, як і в будь-якій роботі, вистачає. Головне, вирішувати їх разом. Бо спостерігати легше, ніж працювати. Хотілося б, аби сарненці були активнішими, проявляли ініціативу, адже це місто, в якому вони живуть, де ростуть їхні діти. Натомість часто нищать ліхтарі, лавки. Нещодавно відновили роботу всіх колонок у місті, але деякі з них уже не працюють. Нищать і дитячі майданчики. На це боляче дивитись, адже створювали це все для людей. Уже після відзначення Дня міста почне працювати підрядник над реалізацією проекту системи відеоспостереження «Безпечне місто», тож сподіваємось ситуація покращиться.

– Ми лише досягаємо екватора 2019 року. Тож попереду, мабуть, ще багато невтілених ідей. Над чим будете працювати?

– Оскільки пляжний сезон у самому розпалі, є необхідність облаштувати пляжну територію на вулиці Набережній, де будуть спортивна, паркова і відпочинкова зони. Також у планах реконструкція світлофорного об’єкта на перехресті вул. Бєлгородська – Ткача. Оголосили тендер на капремонт дороги по вул. Матросова, будівництво нового дитячого садка. А в сквері «Залізничник» скоро з’явиться шахова дошка, яка буде приємною забавою не лише для любителів гри в шахи, а й прикрасою міста та цікавою фотозоною.

 

дороги«Сарни зараз нагадує великий будівельний майданчик»

– жартома каже Світлана Борисівна. Справді, таку кількість будівельних робіт, які одночасно й інтенсивно проводили в місті, пригадати важко. Частину з них завершили, інші ще тривають, а деякі чекають втілення. Втім, про все по порядку.

Дороги. Сарненці вважають, що будівництво доріг – одне з головних завдань, над якими повинна працювати міська рада. Тож приємно, що для місцевої влади воно стало пріоритетним. Успішно завершивши капремонт вулиці Технічної у 2018 році, у цьому роботи почали на декількох вулицях одночасно: Шевченка, Соборній, Короленка, Кн. Ольги, Л. Толстого, Мічуріна, Миру.

Крім того, здійснюють заходи для покращання стану дорожнього покриття. Так, уже провели поточний ремонт доріг на понад 30 вулицях міста.

Тротуари. Облаштування тротуарів передбачені в проектах капремонтів усіх вказаних вище вулиць, аби зробити пересування пішоходів зручним і безпечним. Лише за І квартал 2019-го Сарненська міська рада виділила кошти та провела поточний ремонт тротуарів на вул. Я. Мудрого (біля в’їзду до ЦРЛ), Ковельській (у межах буд. № 25 – вул. Садова), проїзду по Набережній. Закінчили роботи на вулиці Г. Залоги. Триває капітальний ремонт тротуару по вул. Бєлгородській, Дорошенка. Крім того, в місті облаштували вісім дворових територій і десять ігрових майданчиків.

Вуличне освітлення. Його протяжність за 2018 рік збільшилась майже на 9 км. За цей період реалізували будівництво освітлення на п’яти вулицях міста, а також мережі електропостачання житлового масиву вул. Лугова, Аеродромна, Підлісна, Стефаника.

Світлофори. Торік встановили світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Технічна – Бєлгородська. А вже нині тривають роботи з облаштування нового на перехресті вулиць Суворова – Костельна. «Необхідність регулювання руху на цій ділянці підтверджена, на жаль, не однією дорожньо-транспортною пригодою. Якщо світлофор допоможе уникнути хоча б однієї автопригоди, наше рішення вже буде правильним», – пояснює 62372490_2356197994650698_5129279008373997568_nміський голова.

Андрій ШЕВЧИК, водій:

– Помітно, що Сарни розвиваються. Звичайно, всіх водіїв не один рік турбував незадовільний стан дорожнього покриття як у місті, так і за його межами. Треба визнати, що від минулого року вирішення цього питання змістилось із мертвої точки. В Сарнах почали будувати дороги, ремонтувати їх, облаштовувати тротуари. На цьому тижні оновлювали дорожню розмітку. Знаю, що в жителів міста є чимало нарікань, через незручності, які виникають при обмеженому русі на певних вулицях. Але з іншого боку, по бездоріжжю їздити ще незручніше, чи не так?

 

Підтримуємо здібних, талановитих й артистичних сарненців

Заклади культури міста у 2018-2019 роках працювали над розвитком і збереженням національної культури, популяризацією провідних жанрів мистецтва, підтримуючи тісну співпрацю з дитячою дорадчою радою при міському голові, громадськими організаціями, Сарненською дитячою музичною школою, історико–етнографічним музеєм, дошкільними навчальними закладами, загальноосвітніми школами.

У міських будинках культури «Залізничник», «Сузір’я», міському клубі «Колос», підлітковому клубі «Юність» діють 21 аматорське об’єднання, гуртки та спортивні секції. На базі МБК «Залізничник» функціонує студія звукозапису, за рахунок коштів міського бюджету створили репетиційну базу та придбали професійну апаратуру. За результатами атестації дитячому фольклорному ансамблю «Веретенце» (керівник Галина Куришко) присвоїли звання «Зразковий аматорський фольклорний колектив». Учасники студії DSC_3717-квокалу «Спалах» цього закладу стали переможцями багатьох вокальних конкурсів. Для покращення концертної діяльності, організаційно-масових заходів та матеріально-технічного забезпечення за кошти міського бюджету придбали звукоапаратуру, костюми для фольклорного ансамблю «Веретенце», учасників колективів МБК «Сузір’я», Сарненської дитячої музичної школи, танцювального колективу «Журавка», акустичну моніторну систему для професійного озвучення, підвісні мікрофони. Відремонтували кабінет, внутрішні приміщення, придбали шафи для сценічного одягу, встановили газовий опалювальний котел. У МБК «Залізничник» проводять засідання міського об’єднання «Надвечір’я», з нагоди професійних і релігійних свят, вшанування ветеранів праці та ювілярів.

Вихованці МБК «Сузір’я» цьогоріч також довели, що кожен із них – справжня зірка. Адже з Відкритих Всеукраїнських змагань «Кубок Чорного моря 2019» діти повернулися з нагородами. Вони підкорили своєю харизмою журі та вибороли шість перемог та одне 2 місце. Поїздку на конкурс профінансували з міського бюджету. На базі МБК «Сузір’я» діє клуб жінок воїнів АТО та військовослужбовців «Ключ довіри», який очолює керівник закладу Людмила Ворон. Крім того, в закладі відремонтували підвальне приміщення з облаштуванням у ньому тренажерних спортивних кімнат, закупили інструментарій та оргтехніку.

З метою організації суспільно-громадської роботи серед мешканців південного мікрорайону міста в МК «Колос» функціонує любительське громадське об’єднання «Берегиня». У клубі перекрили дах металочерепицею та утеплили фасад, закупили стільці в глядацьку залу, костюми для гуртківців, звукову апаратуру.

Найкраща нагорода за пророблену роботу в закладах культури, за словами міського голови Світлани Усик, те, що діти ростуть талановитими й артистичними. Щоб заохотити їх не зупинятись на досягнутому, прийняли Програму підтримки творчих колективів, аматорських об’єднань, виконавців, митців, діячів культури, учнів міста, якою передбачена одноразова грошова винагорода за вагомі результати.

Не залишались поза увагою і спортивні колективи та федерації з видів спорту, що функціонують в місті. Адже міська рада надає їм фінансову підтримку. Крім того, за новоприйнятою депутатами міської ради Програмою підтримки спортсменів, тренерів, спортивних команд переможцям і призерам із міського бюджету виплачують щомісячні премії.

У складі СК «Олімп» успішно функціонують дві футбольні команди дорослих: «Олімп» і «Фаворит», дві юнацькі, а також волейбольна та баскетбольна. На рахунку кожної численні здобутки. За результатами роботи у 2018 році СК «Олімп» нагороджений грамотою та кубком за перше місце в загальнокомандному заліку районної Спартакіади серед спортивних клубів та колективів фізичної культури.повір

Уже у 2019 році спортсмени ФСК «Повір у себе» здобули 8 призових місць за результатами обласного чемпіонату з пауерліфтингу. Незадовго до цього Марія Галушко стала «Майстром спорту України з пауерліфтингу серед спортсменів із вадами зору». Спортсмени систематично показують хороші результати на змаганнях різних рівнів, тож була необхідність покращити умови тренувань. З 2018 року за кошти міського бюджету почали реконструкцію приміщення ФСК «Повір у себе»: добудова приміщень для роздягалень, санвузлів, тренажерних кімнат, перекриття та утеплення приміщення, облаштування дворової території. Придбали інклюзивний спортивний майданчик за рахунок обласного та міського бюджетів.

Нині широку популярність завоювали бої мішаного стилю. І Сарни – не виняток. Інтерес до цього виду спорту в дітей і молоді міста зростає щодня завдяки СК «Берсерк» (тренер Антон Радько) та «Ронін» (Олександр Ревенко). Їхні вихованці взяли участь у багатьох всеукраїнських і міжнародних змаганнях, де показали хороші результати.

коментВалентина КЛЕВАКА, юна танцюристка:

– У хореографічній студії «Сяйво», що в МБК «Залізничник», займаюсь уже півтора року. Мені дуже подобається. Проживаю в мікрорайоні Доротичі, тому тепер дуже зручно, що різні гуртки є так близько. Ще одною перевагою є те, що заняття безкоштовні, тож будь-хто може розвивати свої здібності, показувати таланти на справжній сцені. Для цього в танцювальному залі є дзеркала, станки, килимки. Навіть сценічні костюми шиють спеціально для нас, індивідуально під кожного. Нещодавно наш колектив повернувся з Коблево. Ми добре виступили та чудово відпочили. Старша група, де я займаюсь, здобула дві перемоги й одне друге місце. На досягненому зупинятись не збираємось, будемо займатись далі, брати участь у таких конкурсах і перемагати!

 

Дбають про безтурботне життя ДНЗ

Тісну співпрацю дошкільних навчальних закладів міста та місцевої влади неможливо не помітити. Працівники дитсадків одними з перших долучаються до проведення різноманітних акцій у місті, втілюють креативні ідеї під час святкувань, ініціюють цікаві проекти для дітей, залучаючи наймолодших до активного життя міста. Натомість міська рада намагається забезпечити для них безтурботне функціонування.

У місті працює вісім дошкільних навчальних закладів, які відвідують майже півтори тисячі дітей. У дитсадках діють 39 гуртків художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого напрямків.садок

Педагоги ДНЗ міста займають призові місця в районних й обласних конкурсах педагогічної майстерності. За результатами атестації, наказом відділу освіти, молоді та спорту Сарненської РДА відзначено колективи всіх дошкільних навчальних закладів міста. Тож не залишається сумнівів, що наші діти в надійних руках.

У дошкільних закладах міста провели поточний ремонт усіх приміщень, у т.ч. харчоблоків, евакуаційних виходів і коридорів, ігрових майданчиків і підсобних приміщень, а також капітальний ремонт сходових маршів у двох дитсадочках. Облаштували нові водо-каналізаційні та електромережі, встановили нові дверні блоки, облицювали підлогу та стіни, придбали меблі, медикаменти та медичне обладнання, замінили лампи освітлення на LED-світильники, закупили нові ліжка, кухонний та господарський інвентар, придбали розвивальні ігри, іграшки, дитячу літературу, посуд, будівельні матеріали, оргтехніку, освітлили територію.

Удосконалення дошкільних закладів освіти триває і зараз. Наприклад, у ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 9 «Росинка» та ДНЗ № 8 «Веселка» нещодавно замінили покрівлю, а в ДНЗ № 1 «Дзвіночок» монтують новий сучасний і безпечний паркан. Нині утеплюють фасад у ДНЗ № 6 «Казка» й облаштовують систему опалення в ДНЗ № 5 «Вербиченка».

62481168_384232712207268_2017626415612035072_nАлла МАРКОВЕЦЬ, молода мама:

– У нашому місті діти почуваються справді комфортно. Моя донька Дарія відвідує ДНЗ № 9. Ми обрали його, бо колись там навчалась і я, тож зовсім не жалкуємо. Тут, привітний персонал, хороші вихователі, які до кожної дитини мають індивідуальний підхід, а це великий плюс. З малечею грають у різноманітні ігри, проводять веселі зарядки, тож часто Дарія на вихідних не може дочекатися понеділка, щоб піти в садочок. Крім того, тут чудові умови, кожна мама може бути спокійна під час перебування дитини в дитсадку. Помітно також, що в Сарнах збільшилась кількість дитячих майданчиків, де ми із задоволенням проводимо час.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz