«Мазуркам» – 20 років!

Перший день Трійці для жителів Короста й гостей населеного пункту був святковим не тільки релігійно, а й культурно, бо ж у місцевому Будинку культури пройшов звітний концерт зразкового аматорського фольклорно-автентичного колективу «Мазурки» з нагоди його 20-річчя від дня створення.

Ведучі дійства Любов Сорока (нинішній художній керівник ЗФАК «Мазурки») та Сергій Гаврилюк ознайомили присутніх із історичним народженням колективу й повідали, що гурт розпочав існування в 1999 році під керівництвом молодої та енергійної Наталії Банацької, яка з дитинства полюбила народну пісню й прищепила цю якість тодішнім вихованцям.

IMG_2307Уже через рік «Мазурки» отримали звання зразкового аматорського. Тоді ж взяли участь у звітному концерті Сарненщини «Передзвін Полісся», що відбувся в Рівному, а у 2001-му від Рівненської області виступали в Києві. Пізніше стали учасниками телепередачі «Фольк-мюзік» на каналі «UA-Перший», де пісні ріднокраю почули з екранів телевізорів. У репертуарі колективу відтворені фрагменти купальського, жнивного, весняного, новорічного обрядодійств, народні ігри, танці, приказухи та звичайні пісні, з якими цього вечора ознайомилися. Зокрема продемонстрували обряд «Водіння куста». Суть цього обрядодійства полягає в тому, що саме на Трійцю обиралася найгарніша дівчина в гурті, яку одягали в зелені шати й водили з двору у двір, а господарі, у свою чергу, частували гостей узваром і пирогами. Все це супроводжувалося співом.

IMG_2330
Фото автора.

Привітати ювілярів прибули аматорський фольклорно-автентичний колектив із Кричильська «Джерельце» (керівник Надія Бородавко)  та зразковий художній колектив фольклорно-етнографічна студія «Веретено» з смт Степань (Сергій Гаврилюк), які порадували й власним репертуаром. Долучилися до вітань і коростський сільський голова Олександр Климець і директор місцевого навчального закладу Віра Михайлова, які побажали колективу творчої неосяжності, процвітання й надалі дарувати людям приємні хвилини естетичної насолоди.

Опісля Любов Сорока та Сергій Гаврилюк нагородили подяками відділу культури й туризму Сарненської РДА за багаторічну творчу та плідну працю учасників зразкового аматорського фольклорно-автентичного колективу «Мазурки».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz