Самоврядування Про ставки податків, пільги, зміни до міського бюджету й реконструкцію стадіону

вели мову минулої середи на тридцять третій позачерговій сесії Сарненської міської ради

Перед її початком відбулося спільне засідання всіх постійних комісій, яке провів Ігор М’якішев. Одним із головних питань, що обговорили депутати міської ради, – про встановлення місцевих податків і зборів. Зокрема п’яти видів податків: на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок, плата за землю, єдиний податок, а також туристичний збір. Зауважу, що проект рішення Сарненської міської ради щодо встановлення місцевих податків і зборів публікували «Сарненські новини». З дати опублікування (№ 21, 23 травня 2019 р.) до міської ради надійшли письмові звернення від голів райдержадміністрації та районної ради Ярослава Яковчука та Руслана Серпенінова, райдержадміністрації, до якої звернулось АТ «Львівська залізниця», квартирно-експлуатаційного відділу міста Рівне Міністерства оборони України (Рівненської КЕЧ), про що інформував заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Андрій Жабчик. Інших зауважень чи пропозицій не було.

Щодо ставок податку, то їх встановлюють і вводять у дію з 1 січня 2020 року. Для прикладу, підприємцям, залежно від виду господарської діяльності, першій групі платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму на місяць, другій групі – 20 відсотків.

Якщо на рівні держави для сфер освіти й медицини Верховна Рада України прийняла рішення про звільнення їх від податків, то для земель залізниці скасувала пільги. Та й упродовж останніх чотирьох років, за словами міського голови Світлани Усик, від залізниці в міський бюджет нічого, окрім плати за землю, не надходить. Під час обговорення звучали різні думки, а єдиний представник галузі серед міських депутатів Мирослав Радчук озвучив низку корисних справ залізничників для міста. Звісно, ніхто не применшує їх значущості, однак залізничний вокзал, як одна з візитівок Сарн, завжди викликає чимало запитань, а його будівля вже давно потребує оновлення.

Андрій Жабчик інформував також про зміни до міського бюджету на 2019 рік. Така необхідність виникла через понадпланове надходження коштів до нього. На засіданні сесії депутати затвердили їх на утримання та розвиток дошкільних навчальних закладів міста в загальному розмірі 756795 грн, закладів культури та низку програм, серед яких і Програма з надання допомоги хворим, які проживають на території міста Сарни й отримують програмний гемодіаліз (на 2019 – 14 тис. грн). Із 501300 грн, затверджених на Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Сарни, завдячуючи міським депутатам, Сарненський історико-етнографічний музей вперше в історії одержує кошти (30 тис. грн) на ремонт приміщень і благоустрій території, й отримуватиме їх надалі, запевнила Світлана Усик.

Обранці міста затвердили також зміни до цільових Програм із пріоритетних напрямків розвитку міста Сарни на 2019 рік.

До запропонованого для розгляду переліку земельних питань земельна комісія рекомендувала додати ще декілька, а от повторне звернення ТОВ «Немовичі-Агро» про взяття в оренду паїв на території Сарненської міської ради (на 4 земельні ділянки не відкриті спадкові справи, а в 10 відсутні кадастрові номери) документи відправили на доопрацювання.

Достатньо часу депутати міської ради присвятили також дискусії навколо презентації варіантів реконструкції міського стадіону. Їх запропонував представник фірми ТОВ «Форестал сервіс» –  проектант В’ячеслав Ярошик. Кожен мав право висловити думку й запитати про кількість бігових доріжок, спортивний газон, тенісний корт, поля, місця для глядачів і паркування автомобілів, а найголовніше, кошторисну вартість усіх робіт. З останньою, зваживши всі «за» і «проти», мають у майбутньому визначитись. Однозначно, зважаючи на спортивні досягнення спортсменів міста, стадіон має бути. Та й сама ідея його реконструкції присутнім сподобалась.

Світлана Усик зачитала письмове звернення Мирослава Радчука щодо асфальтного покриття вулиці 1 Травня в наступному році, а також забезпечення міста біотуалетами на час проведення урочистих заходів у центрі, на що необхідно передбачити додаткове фінансування на наступний рік. Звернення направили на розгляд виконкому. Усні, в яких підняли проблеми своїх виборців, виголосили Яків Криницький, Сергій Кисельов, Євгеній Криницький, Василь Кушнір. Депутати міської ради задовольнили також письмові звернення трьох жителів Сарн, які попросили дозволу бути присутніми на сесії.

У «Різному» голова правління ОСББ «Окраса» Наталія Бакарова, яку підтримувала ініціативна група співвласників багатоквартирного будинку, звернулась до депутатів міської ради за допомогою. Причиною став намір будівельної компанії «Алатир-Інвест» провести електричну мережу поблизу житлового та багатоквартирного будинку, який зводить компанія на вулиці Технічній, на земельній ділянці, що межує з прибудинковою територію ОСББ «Окраса».

Наталія Бакарова від імені співвласників висловила і прохання, і стурбованість через ситуацію, що виникла. Електрична лінія з силовим кабелем потужністю 10 тисяч вольт пролягає на відстані одного метра від стіни будинку, де розміщений вхід до підвального приміщення. Обурені мешканці категорично не погоджуються з цим і спробували зупинити процес. За словами Наталії Бакарової, під час зустрічі директор компанії наголосив, що там буде трансформаторна підстанція і кабель проведуть.

Попри те, що ця земля державна, і, як пояснила Світлана Усик, міська рада та депутати міської ради не давали дозволу на зведення цього будинку, вирішили делегувати на місце конфлікту голів постійних комісій, земельну в повному складі, першого заступника міського голови Віктора Хомича та керівника КП «Житлосервіс» Олександра Міська, аби врегулювати питання.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz