Сільська медицина по-новому

У Ремчицях почала працювати сучасна амбулаторія

DSC_1045У селі Ремчиці минулого четверга урочисто відкрили нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Це другий із п’яти сучасних медичних закладів у сільській місцевості, що в рамках програми «Доступна медицина» планують ввести в дію на Сарненщині. Такий працює вже в Костянтинівці, а незабаром відчинять двері в Люхчі, Коросту й Карпилівці. Отримати якісну медичну допомогу тут зможуть мешканці чотирьох навколишніх сіл. У ньому облаштовані кабінети лікаря, щеплень із окремим входом для здорових діток, лабораторія, процедурна, реєстратура, кімната здоров’я тощо. Діятиме денний стаціонар на 3 ліжка, працюватиме телемедицина, придбали меблі й необхідне устаткування. А ще проект передбачає комфортне житло для лікаря із двома спальнями, кухнею, ванною кімнатою та гардеробною.

DSC_1120Створили й умови для людей з інвалідністю, аби вони без перешкод за потреби могли скористатися послугами медиків. Як зазначив голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук, уже незабаром амбулаторія отримає новий службовий автомобіль. Щиро подякував працівникам ТОВ «Західметал», які всього за 8 місяців звели будівлю з «нуля». «Відрадно, що до будівництва медичного закладу в Ремчицях долучилися й спонсори та мешканці села», – сказав Ремчицький сільський голова Леонід Долід. Зокрема підприємець Борис Цвяк допоміг провести якісну питну воду, фірма Уарнет – під’єднала до інтернету. Подякував сільський голова також владі за те, що все ж прийняли рішення, виділили кошти на зведення сільських амбулаторій, односельцям, які безпосередньо допомагали генеральному підряднику під час виконання робіт хто чим міг.

DSC_1153Очолюватиме амбулаторію сімейний лікар Надія Ковальчук, яку представила головний лікар Сарненського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ольга Максимук. А ще повідомила, що всі працівники фельдшерсько-акушерського пункту віднині працюватимуть у новому закладі.

Почесні гості, які приїхали на урочистості, а це  голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук, депутати обласної ради Людмила Мариніна та Ксенія Павловська, яка, до речі, подарувала сертифікат на підключення до інтернету працівникам ФАП села Яринівка, заступник голови Сарненської районної ради Микола DSC_1063Костецький і сільський голова Леонід Долід разом із найменшими жителями Ремчиць перерізали символічну стрічку і всі присутні на власні очі побачили, в яких комфортних умовах їм надаватимуть медичні послуги та працюватимуть медпрацівники. Галина Гордич, на місці садиби якої звели будівлю, побаченим залишилась дуже задоволена. Радіє, що таким чином долучилася до доброї справи.

Варто зауважити, що в області будують 36 амбулаторій, що обслуговуватимуть сільських жителів, за типовими проектами, розробленими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на умовах співфінансування із місцевого та державного бюджетів.

DSC_1057
Фото Василя СОСЮКА.

 

 

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz