«Ой на Купала вогонь горить»

Традиційне народне гуляння під такою назвою напередодні купальської ночі знову завітало на берег Случа поблизу м. Сарни.

Свято Івана Купала прийшло з глибини віків. Відзначали його біля води в ніч із 6 на 7 липня. І навіть хрещення Русі не змогло прибрати його з життя слов’ян. Тож у народних звичаях незримо переплелися образи язичницького бога достатку Купала з християнським пророком Іваном. Нині воно, втративши своє релігійне значення, перетворилося на веселу молодіжну забаву.

DSC_4253Упродовж вечора художні колективи із сіл Зносичі, Немовичі, Люхча, Корост і міських будинків культури полонили учасників дійства купальським дійством із народними піснями, веселими танцями, хороводами та цікавими іграми. Охочих поласувати чимось смачненьким запрошували працівники торгівлі.

Традиційно дівчата, шукаючи пару, пустили на воду віночки. Водяник привітав усіх не лише словами, а й облив глядачів водою. А коли почало смеркати, яскраво запалало купальське вогнище, щоб згоріло в ньому все погане й непотрібне. Бо нині живемо надіями на зміни на краще. Про це казали у своїх виступах і міський голова Світлана Усик, і кандидати в народні депутати, які теж завітали на народне гуляння.

Більше фото Василя СОСЮКА шукайте тут.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz