«Головне спробувати свої сили», – Антоніна Ляшук про те, як отримати омріяний модельний контракт

Поки чимало дівчат мріють про моделінг, розсилаючи свої анкети й атакуючи модельні агентства,  юна Антоніна ЛЯШУК потрапила в цю сферу з другого кастингу. На що, зізнається, й сама не розраховувала.

Кар’єра 16-річної сарненки ще тільки на старті. Втім вона не збирається зупинятися на шляху до мрії, опановує ази професії, тож готова поділитися здобутими знаннями й досвідом.

– Звідки виникло бажання спробувати себе в ролі моделі?

– Мріяла про це з 12 років. Звичайно, на мене вплинуло популярне шоу «Супермодель по-українськи». Навіть хотіла піти на кастинг, спробувати свої сили. Згодом зрозуміла, що шлях у модельний світ відкривається не через телешоу. Достатньо знайти собі материнське агентство й співпрацювати з ним.

– Пам’ятаєте перший кастинг? Розкажіть про нього.

– У листопаді 2018 року в Рівному проходив кастинг від Київського модельного агентства. Мені на той час було 15 років. Їздила туди з подругами, теж із Сарн. Людей було багато. Дехто прийшов із мамою. Я ж про цей кастинг не говорила ні мамі, ні тату. Ніхто не знав, що поїхала. Навіть повернувшись, нікому не розповідала. Вже через тиждень чи два сказала мамі – вона була шокована. Згодом прийшла відповідь із агентства, що поки я їм не підходжу. Чесно кажучи, не розчарувалась. Адже це був мій перший кастинг і мені дуже сподобалось, як усе відбувалось. Після нього ми ще спілкувались, ставили запитання про моделінг, які так потрібні початківцям.

– Як узагалі він проходить?

– Спочатку потрібно заповнити анкету. Потім заміряють параметри, зріст, а от вага взагалі не має значення. Вона може бути різною, головне – параметри. Із собою треба мати купальник або чорну роздільну білизну та підбори.

Учасниць кастингу по черзі фотографують у повний зріст, профіль, із зав’язаним волоссям, розпущеним. Варто приходити не нафарбованими. Зазвичай в інформації про кастинг зазначають, що модель повинна бути без макіяжу. Якщо нафарбуєтесь – заставлять вмиватись.

– Якщо не секрет, які у Вас параметри?

– 87, 60, 90. Вже 90, а на той час було 91. Стегна для моделі мають суттєве значення. Навіть 1 см дуже велику роль грає.

– Наскільки важливий для моделі зріст?

– У мене тривалий час був зріст 175 см. Нещодавно дотягнулась до 176. Для моделі чим вище – тим краще. Якщо в Азію можна їхати зі зростом 173-174 см, то в Європі ідеалом вважають 177. Тому хочу бути вищою.

– А є конкуренція серед моделей?

– На кастингу конкуренції як такої немає. Є два критерії відбору: або ти підходиш, або ні. Від нас мало що залежить. Конкурують хіба що за роботу за кордоном. Працювати переважно їдуть улітку, тоді конкуренція зростає. І вибороти місце буває важко. Найкраще йти на проби восени. Починаються сезони, тижні та дні моди.

– Якими були Ваші подальші модельні спроби?

– У соцмережі побачила рекламу про кастинг від Луцького агентства «MZM» у Рівному. Відразу перевірила, чи є таке агентство, де воно, хто там займається. Щоб пересвідчитись, чи це достовірна інформація, це важливо. Написала, уточнила подробиці та відразу вирішила поїхати.

Кастинг відбувся в березні 2019-го. Прийшла найпершою. Познайомилась із директоркою агентства Мариною Занюк і її помічницею Інною. Записали відеовізитку, поміряли параметри, зріст і… одразу сказали, що я їм підходжу! Спочатку аж не повірила. Дуже зраділа.

Ми обговорювали деталі. Запитували також про ставлення батьків. Мама прийняла мою позицію, а тато не підтримує те, що планую стати моделлю. Він вважає, що це дуже впливатиме на освіту, навчання. Тож контракт, який мені запропонували, чекає на підпис уже давно. До повноліття обидва батьки повинні його підписати. Все одно надія є. Навіть без контракту можу продовжити займатись моделінгом.

– А що дає цей контракт?

– Це договір між моделлю та агентством на 5 років. Тільки після його підписання фотомоделі можуть надавати замовникам або їхати на роботу за кордон.

Нещодавно побувала на кастингу Італійського агентства. Результатів поки немає, але якщо, наприклад, я їм підійду, то зможу полетіти, лише коли матиму підписаний контракт.

Є дівчата, які в 15 років уже працюють за кордоном. Це реально. Адже починати реалізовувати себе в модельному бізнесі треба з 14 років. Це трохи лячно, але дуже хочу полетіти. До речі, деякі закордонні агентства не потребують згоди батьків з 16 років. Тому, сподіваюсь, що вдасться поїхати.

– З чого розпочалася співпраця з «MZM»?

– Коли вперше приїхала в Луцьк, була дуже розгубленою. Передзвонила букеру Інні, до якої зазвичай за потреби звертаються моделі, й запитала, як швидше дістатись в агентство. Вона відповіла: «Вмієш користуватись гугл-картами?». Це був перший квест. Зорієнтуватись було нелегко, бо геть не знала міста. Але почала запитувати людей, одна жінка посадила мене на маршрутку та навіть сказала, де виходити.

Ще під час кастингу домовились, що приїду в Луцьк робити снепи – це робочі фото моделі без косметики в фас/анфас/профіль, які повинне мати агентство. Зазвичай їх роблять уже тоді, коли параметри в нормі. Якщо, наприклад, об’єм стегон 92 см, то спочатку модель працює над собою. Для цього в агентстві є дієтологи, спортзали.

67359024_426076304647911_1907242208461848576_n– Чому вчать в агентстві?

– Дефіле, фотопозуванню, теорії модельного бізнесу, є також курси англійської.

Пам’ятаю мій перший урок дефіле. Він тривав півтори-дві години і був зовсім нелегким. Тоді зрозуміла, що в повсякденному житті дівчат ніхто не вчить правильно ходити на підборах. Вони просто взувають їх -і йдуть. А це реально важко.

На заняттях із теорії модельного бізнесу обговорювали, як повинна поводитись професійна модель, а що їй робити не варто.

– Скільки коштує співпраця з агентством?

– Треба розуміти, що є агентства та модельні школи. В останні може прийти будь-яка людина, але за неї потрібно платити. Але якщо дівчина підходить за параметрами модельному агентству, підписує з ним контракт, то навчання безкоштовне.

– Вам уже доводилося працювати перед публікою?

– Так. Відразу почалися фотосесії, покази. Брала участь у показі одягу в Луцьку. Часто їздила на репетиції. Під час показу все відбувається дуже швидко. Проте емоції не передати словами. Ми готувалися до нього декілька тижнів, а він тривав 15 хвилин. Ця вся робота була заради 15 хвилин! Але воно того варте. Це настільки мотивує!

– Крім моделінгу, розглядаєте якісь перспективи на майбутнє?

– Моделінг – це само собою. Прагну працювати й розвиватись у цьому напрямку. Проте освіта є обов’язковою. Знання іноземних мов, найперше англійської, дуже важливе. Хотіла б також вивчитися на фотографа. Але в мене ще є цілий одинадцятий клас, щоб остаточно вирішити, куди вступити. Наприклад, заочна форма навчання дає змогу здобувати освіту й займатися моделінгом.

– А зараз важко поєднувати навчання в школі і заняття в агентстві?

– Дуже. Якби жила в Луцьку, було б зручніше. Під час навчального року їздила на заняття в агентство щосуботи, а коли потрібно, то й в інші дні. Домовлялась із учителями. Наприкінці року, коли почались контрольні, було непросто все спланувати та встигнути. В 11 класі не знаю, як справлюсь.

– Що побажаєте молодим людям, які так само дивились шоу про супермоделей, але так і не наважились здійснити мрію?

– Головне просто спробувати свої сили.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz